YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015

YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015
ŞAMPİYON
SELÇUKLU MASTERLER

YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015
İKİNCİ
İHSANİYE G.BİRLİĞİ

YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015
ÜÇÜNCÜ
MONİVASPOR

YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015
EN CENTİLMEN TAKIM
BAŞKENT HASTANESİ

GOL KRALI
AHMET ARSLAN: 11

İHSANİYE G.BİRLİĞİ

ALTIN ELDİVEN
SEZGİN DOĞRU: 8

İHSANİYE G.BİRLİĞİ

   

YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015

YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015
 
AMAÇ : Eski anılarınız, yeni umutlarınızla birleşsin... sloganıyla; YAPDÖKSAN DEMİR ÇELİK DÖKÜM OTOM.PET.ÜRN.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. ana sponsorluğunda gerçekleşecek; YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015 sporun evrenselliği ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek belirli yaş gruplarının bir araya gelerek spor yapmalarını sağlamak ve dolayısıyla futbola hizmet etmiş ve faal futbol hayatlarını bırakmış erkekler orta yaş grubu insanlarımıza, öncelikle; bedensel, zihinsel, psikolojik ve geçmişteki arkadaşlıkları tekrar canlandırıp sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerine yardımcı olmak için hazırlanmış ve centilmenliğin ön planda tutulduğu bir etkinliktir.
 
ANA SPONSOR : YAPDÖKSAN DEMİR ÇELİK DÖKÜM OTOM.PET.ÜRN.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
SPONSOR : BEREKET MİNİ HAL MANAVI
SPONSOR : ÇELİK DUŞ
SPONSOR : FATİH ETLİEKMEK
 
TARİH : Haziran-Temmuz 2015
SAHA : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi civarı)
ORGANİZASYON : TFF, Konya ASKF ve HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği
 
YÖNETMENLİK :
1-)  Yapdöksan, Bereket Mini Hal Manavı, Çelik Duş, Fatih Etliekmek ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun katkılarıyla ile Türkiye Futbol Federasyonu, HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği organizasyonluğunda düzenlenecek olan YAPDÖKSAN VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI 2015'e yaş kriterine uyan; özel veya resmi kurumlar, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, taban birlikleri yada karma olarak uygun bir takım ismiyle her kesim-birlik katılabilir. Turnuvaya katılım ücretsizdir.

2-)  Müsabakalar; hafta içi ve hafta sonu akşamları 19:30-23:30 saatleri arasında Şehit Muharrem Samur Stadı'nda oynanacaktır. Kura çekimi sonrası haftalık oluşturularak ilan edilecek olan fikstür çok zaruri olmadığı müddetce değiştirilmeyecektir.

3-)  Katılımcıların 35 yaş ve üstü olması gerekmektedir. Sınır 1980 doğumlular olmak üzere, 1981 ile daha küçük doğumlular katılamamakla beraber, takımlar isterse listeye 25-35 yaşarası 5 kontenjan oyuncu alabilirler ve tümünü oynatabilirler. 1991 ve daha büyük doğumlular yer alamazlar. Doğum tarihlerinde yıl dikkate alınacak olup ay kriteri dikkate alınmayacaktır. Ayrıca takımların listelerinde ki; amatör kulüp futbolcularının lisanslı (vizeli-vizesiz) olmasının önemi yoktur. Turnuvaya katılım kriteri sadece yaş sınırıdır. Lig; 11'e 11 nizami futbol oyun kuralları çercevesinde yapılacağından dolayı, takımlar enaz 16, en fazla 23 kişilik liste vereceklerdir. Listeler eksik dahi olsa ilk maçlar oynandıktan sonra tamamlanamaz veya ilave yapılamaz.

4-)  Turnuvaya katılacak takımların/oyuncuların; sağlık raporları Başkent Hastanesi tarafından test ve kardiyolojik tetkikleri yapıldıktan sonra ücretsiz verilecektir. Rapor almaya gidilirken; Başkent Hastanesi Halkla İlişkiler Sor. H.Rahmi Gündüz aranacaktır. (Gsm: 0.505.809 60 40). Ayrıca diğer kurumlardan alınan sağlık raporları da geçerli sayılacaktır. Lisansı olanların sağlık raporu almalarına gerek yoktur.

5-)  Takımlar maçlara fikstürde açıklanan maç saatinden en az yarım saat önce sahada hazır olmaları ve esame listelerini maç saatine 15 dk. kala görevlilere teslim etmeleri gerekmektedir.

6-)  Maçlarda esame listelerini önceden belirlenen yönetici, antrenör yada takım sorumlusu tarafından imzalamaları gerekmekle birlikte, olmaması durumunda sahaya kaptan olarak çıkanlarda imzalayabilir. Birbirine yakın forma renklerinde olan maçlarda bir takıma kura ile numaralı yelek giydirilir.

7-)  Turnuva sonunda yapılacak final töreninde dereceye giren takımlara, oyuncularına; kupa, başarılı ve centilmen takım ve oyuncularına; teşekkür belgesi, plaket, madalya ile sponsor firmalarımızın çeşitli sürpriz hediyeleri takdim edilecektir.

8-)  Maçlara; kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, spor kıyafetleri, suni çim kramponu veya halı saha ayakkabısı ile oynanabilir ve her takım kendine ait forma ile maçlara çıkacaktır. Forması olmayan takımlara numaralı yelek verilecektir.

9-)  Maçlar 11'e 11 nizami futbol kuralları ile oynanacak olup, esame listesi 18 kişilik olacaktır. 5 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.

10-)  Maçlar 1 orta hakem ve 2 yardımcı hakem yönetiminde oynanacaktır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

11-)  Maçlardan önce esame listelerine yazılacak; adı soyadı, forma nosunun aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış ve eksik yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

12-)  Turnuva öncesi verilen katılım listesi haricinde kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra komite yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolu yapılabilir. Tüm resmi kimlikler geçerlidir. (Nüfus Cüzdanı, ehliyet, iş, okul vb.)         

13-)  Turnuvamızda sarı kart uygulaması takiben olmamakla beraber sadece maç içinde sarı kart geçerlidir. Bir maçta çift sarıdan kırmızı kart: 1 maç ceza. Direk kırmızı kart: 1 yada 2 maç ceza olmakla beraber, kavga, küfür vs. gibi durumlarında hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda Fair Play'a aykırı davranışlarda bulunan takımlara veya oyuncularına çeşitli cezalar ve turnuvadan ihraç kararları verilebilir. Ayrıca; 2.sarıdan kırmızı veya direk kırmızı kartlar da oyun gereği kartın görülmesi ve oyuncunun gördüğü karttan sonra ki olumlu tutumu ve centilmence bir davranış sergilemesinde ceza verilmeyebilir veya cezası kaldırılabilir.

14-)  Tüm uygulamalarda; TFF futbol oyun kuralları ve amatör kitapcık kuralları geçerlidir.

15-) Bu yönetmenlik toplam 15 madde olarak düzenlenmiş ve ilan edilerek yürürlüğe girmiştir.

 
KATILAN TAKIMLAR :

N

 TAKIMLAR  YÖNETİCİ/ANTRENÖR  KAPTAN YAŞ ORT.
01  ADİL KARAAĞAÇSPOR  -  Serdar Atılgan -
02  BAŞAKSPOR  Cavit Eren  Mustafa Yalnız -
03  BAŞKENT HASTENESİ  Abdullah Aydil  H.Rahmi Gündüz -
04  BOZCAMAHMUTSPOR  Mevlüt Terlemez  Naci Türker -
05  ENKA SÜT  -  Muzaffer Şen -
06  HALSPOR  -  Doğan Cömert -
07  İHSANİYE GENÇLERBİRLİĞİ  Recep Carı  Mustafa Aydın -
08  İNCE TURİZM  -  Ahmet Ertürk -
09  KARSEVDER  -  Yunus Usta -
10  KASIRGASPOR  Emre Demirölmez  Hasan Tan -
11  MONİVASPOR  Ali Sarıkaya  Akif Yıldırım -
12  SELÇUKLU MASTERLER  Hüseyin Küçük  Ali Tavukçu -
Veteranlar Futbol Turnuvası; 12 takımla gerçekleşecek olup, sıralama alfabetik düzenlenmiştir.