TÜMSİAD KONYA CUP FUTBOL TURNUVASI

  Turnuva Afişi >>>
  Şartlar ve Kurallar >>>
  Maç Sonuçları >>>
  Puan Durumu >>>
  Turnuva Fikstürü >>>
  Takım Fotoğrafları >>>

  ŞAMPİYON
  SAYKOB & TÜRKSAN

  İKİNCİ
  ULUSAN

 

   

TÜMSİAD KONYA CUP FUTBOL TURNUVASI

TÜMSİAD KONYA CUP FUTBOL TURNUVASI
   
TÜMSİAD TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ KONYA ŞUBESİ TÜMSİAD
TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
TÜMSİAD KONYA ŞUBESİ GENÇLİK KOLLARI
 
TÜMSİAD TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ KONYA ŞUBESİ TURNUVA KÜNYE :
 
TARİH : Haziran - Temmuz 2012
SAHA : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi Civarı)
ORGANİZASYON : TÜMSİAD Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şubesi Gençlik Kolları ve Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği katkılarıyla
KOMİTE : Başkan: İbrahim KARABACAK/Konya Hif İl Temsilcisi
Tümsiad Konya Şubesi: H.Hüseyin OKUYUCU/M.Raşit KÜÇÜKER
Tümsiad Konya Şubesi: Kadir YILMAZ/Mustafa KÜÇÜKER
Saha Görevlileri: Fevzi KURAL/Dursun YİĞİT
Sağlık Görevlisi ve Gözlemci: Mustafa YENİTERZİ
HAKEMLER : Konya Resmi İl ve Hif Hakemleri
AMAÇ : Bu yıl ilki düzenlenen "Tümsiad Konya Cup Futbol Turnuvası" bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle; personel ve meslek grupları ile kaynaşma, iş verimini artırma, arkadaşlık olgusu ve sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla işine sahip çıkma olgusunun gelişmesi ve personel üzerinde ki olumlu memnuniyeti neticesinde Tümsiad'a üye firmalar ve çalışanları arasında gerçekleşmektedir.
AÇILIŞ : Tümsiad Konya Şubesi Başkanı Cemalettin Akpınar, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları, takımlar ve çok sayıda taraftarın katılımı ile gerçekleşti. Teşekkür ederiz...
 
TÜMSİAD TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ KONYA ŞUBESİ ŞARTLAR VE KURALLAR :
   

1-) “Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şubesi”nin katkılarıyla düzenlenecek olan turnuvanın resmi adı; TÜMSİAD KONYA CUP FUTBOL TURNUVASI olup (Afiş, formlar, basın, web sitesi vb.) bu isimle anılacak ve Türkiye Futbol Federasyonu, HERKESiçinFUTBOL, Konya Hif İl Temsilciliği tarafından resmi turnuva statüsü altında hif lisansı çıkartılarak tertip edilecek ve resmi il hakemleri müsabakalarda görev alacaktır.

2-) TÜMSİAD KONYA CUP FUTBOL TURNUVASI, TFF Konya Hif İl Temsilciliği'nin resmi turnuva statüsündedir. Sporda şiddet yasası gereği, saha içinde veya dışında olabilecek herhangi bir; şike, şaibe, şiddet, kavga, maçın hakemine saldırı vb. haller yasalar gereği, profesyonel ve amatör maçlarda uygulanan prosüdürün aynısı bu turnuvada da geçerlidir.

3-) Turnuvaya özel kurum veya kuruluşlar katılabilecek, etik olarak takım oyuncularının aynı firmadan olunmasına dikkat edilecek olup, takım adları firma isimlerinden oluşacak ve katılım da oyuncu yaş uygulaması olmayacaktır. Takımlar listelerini toplam 12 oyuncu olarak belirleyecek, katılım formunda; 1 firma yetkilisi ya da 1 takım kaptanı belirleyeceklerdir.

4-) Takımların oyuncuları için sağlık raporu gereklidir. Sağlık raporları Konya Hif İl Temsilciliği’ nin sağlık sponsoru Başkent Hastanesi’nden tüm muayeneleri (Efor, kan testi, kardiyolojik tetkikleri) yapılarak ücretsiz alınabilir. (Başka kurumlardan alınan sağlık raporları da geçerlidir.) 2.Hafta maçlarına kadar her oyuncunun sağlık raporu getirmesi önemle rica olunur.

5-) Takımlar; 4’erli gruplara bölünecek, tek devre lig sistemine göre maçlarını oynayacak, gruplardan 1.ve 2. çıkanlar capraz eşleşme ve tek maç eleminasyon sistemine göre; çeyrek,  yarı final, 3.lük ve final maçları olacaktır.

6-) Müsabakalar Başkent Hastanesi civarında bulunan Şehit Muharrem Samur Stadı’nda (Suni çim) yapılacaktır. (Aynı anda 2 maç olduğundan, 4 soyunma odası bulunması ve 2 takımın 1 odaya soyunmasından dolayı oyuncuların spor kıyafeti ile hazır gelmesi ve kıymetli eşyalarını odada bırakmaması veya idari büroya teslim etmesi rica olunur.)

7-) Turnuva sonunda dereceye giren takımlara; centilmen takımlar, gol kralı, altın eldiven, karmalar vs. gibi kategorilere çeşitli sürpriz hediyeler, kupa, plaket ve madalya verilecektir.

8-) Turnuva boyunca; katılan takımlar, fikstür, gruplar, maç sonuçları, puan durumu, ceza tahtası, fotoğraflar vb. www.yesilzemin.com web sitesinde güncellenecek, turnuva haberleri, takım fotoğrafları ve haftalık maç sonuçları yerel gazetelere servis edilecektir.

9-) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir.

10-) Her takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar.

11-) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatine geç gelmesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde bir takımın 4 kırmızı kart görüp, 4 kişi kalması halinde, o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

12-) Kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt kuralı geçerli değildir. Ayrıca saha kenarlarında geniş yer olduğundan taç atışı olacak ve nizami bir şekilde elle kullanılacaktır.

13-) Müsabaka esnasında her takımın 3 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Devre arası değişiklik yapan takım hakeme bilgi vermek zorundadır.

14-) Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerlidir. Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi kendi alanında 6, rakip alanda 3 metredir.

15-) Maçtan önce maç listesine yazılacak, adı-soyadı ve forma numarasının doğru yazılmış olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan düzeltilmez.

16-) Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organize heyetinin takdirindedir.

17-) Turnuva öncesi verilen ve kesinleşmiş listeler harici kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra, organize heyeti yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolü yapılabilir. Nüfus cüzdanı, ehliyet ve işyeri kimliği geçerlidir. 2.maçlardan itibaren kimlik kontrolu yapılacağından oyuncuların maçlara herhangi bir (nüfus cüzdanı, ehliyet, işyeri) kimliği ile gelmesi gerekmektedir.

18-) Genel kart cezaları şöyledir; Bir maçta çift sarı karttan, kırmızı kart 1 maç ceza. Direk kırmızı kart gören oyuncunun cezasına ise raporlara göre organize heyeti karar verecektir, gerek gördüğü takdirde o oyuncuyu veya takımı turnuvadan ihraç edecektir. Sarı kartlar bir sonra ki maça tesir etmeyecektir. Hif turnuvalarında ceza uygulamaları genelde oyun gereği gösterilen kartlara ceza verilmemekte olup, kasıtlı sertlik, küfür, kavga vs. kartlarda ceza verilmektedir.

19-) Maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, organizeye hakaret, rakip ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahürat, sataşma ve her türlü centilmenlik dışı davranışlarda maçın bitmesine ya da yarıda kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma ya da oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. Kesin ihraç olan takımların tüm hakları yanar. Bu tür durum ve olaylarda organize heyeti toplanarak tarafsızca kararını verir, verdiği kararı uygular ve tüm takımlara ilan ederek duyurur.

20-) TÜMSİAD KONYA CUP FUTBOL TURNUVASI statüsü toplam 20 madde olarak düzenlenmiş olup tüm takımlara tebliğ edilerek yürürlüğe girmiştir.