SONBAHAR KUPASI FUTBOL TURNUVASI

  TURNUVA LİNKLERİ
  Turnuva Afişi >>>
  Online Katılım Formu
>>>
  Katılım Formu (word)
>>>
  Şartlar ve Kurallar >>>
  Statü ve Sistem
>>>
  Katılan Takımlar
>>>
  Gruplar
>>>
  Fikstür >>>
  Maç Sonuçları >>>
  Puan Durumu
>>>
  Fotoğraf Galerisi >>>
  PANORAMA

  1.Hafta >>>
  2.Hafta >>>
  3.Hafta >>>
  Final >>>

  ŞAMPİYON
  BAŞAKSPOR

  İKİNCİ
  BOZCAMAHMUTSPOR

  ÜÇÜNCÜ
  VİZYON ELEKTRONİK

  EN CENTİLMEN TAKIM
  KARSEVDER

  GOL KRALI
  İZZETTİN-BOZCAMAHMUT

  ALTIN ELDİVEN
  MEMİŞ-BOZCAMAHMUT

  ALTIN KARMA
  AHMET-BAŞAK
  MUSTAFA-VİZYON
  AYHAN-BAŞAK
  MÜCAHİT-BAŞAK
  YÜKSEL-BOZCA
  M.YALNIZ-BAŞAK
  İZZETTİN-BOZCA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

SONBAHAR KUPASI FUTBOL TURNUVASI

SONBAHAR KUPASI FUTBOL TURNUVASI
   
TARİH :
Aralık 2013-Ocak 2014

KATILIM ŞARTLARI :
"TAKIMINI KURANA; HERKESiçinFUTBOL"SONBAHAR KUPASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI"na herkes katılabilir. 18 yaşından küçükler ve 55 yaşından büyükler turnuvaya katılamazlar.

Takım listesi en az 8, en fazla 14 kişi ile sınırlıdır. Takımlar özel bir takım ismi ile müracat edeceklerdir. Bu özel isim temiz bir Türkçe yada yabancı kelime olabilir fakat siyasi bir mesaj içeren, laubali, küfürlü vb. takım isimleri konamaz. Uygun bulunmayan isimler değiştirtilir, aksi halde turnuvaya alınmaz.

Maçlarımız; pazar günleri gündüz; Adese ve Emir Halı Saha Spor Tesisleri'nin yanı sıra hava şartlarına göre Şehit Muharrem Samur Stadı'nda ise hafta içi ve cumartesi günleri akşam saatlerinde oynanacaktır. Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara veya ulaşılamazsa takım içinden bir oyuncuya telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

OYUN KURALLARI :
Maçlara; vidalı krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

Bir takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar. Adese veya Emir halı saha da oyuncu sayısı 1 kaleci, 6 oyuncudur.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır.

Halı sahaların konumu gereği taç ve ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması ve eliyle tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir.

Bir maçta bir takımın toplam 3 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır. Tüm serbest vuruşlarda atış mesafesi 4 metredir.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Küfür, kavga, bilerek kasıtlı hareket vb. haricinde oyun içinde görülen kartlar cezaya tabi değildir.

Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve yelek-forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca bir maçı yöneten hakemin sakatlanması, yetersiz kalması veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde organizasyon komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar Konya Hif İl Temsilciliği'nin takdirindedir.

STATÜ VE SİSTEM :
GRUPLAR: Galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Maç süreleri; net: 25+25=50 dakika

Oynanan maçlardan sonra grup 1.ve 2.leri bir üst tura çıkacak, 3.ve 4.ler ise elenecektir. Sıralamayı öncelikle puan belirler, aynı puanda averaj önemlidir, averaj eşitliğinde o iki takımın kendi aralarında oynadıkları maça bakılır, o maçta beraberlik varsa atılan gollerin fazlalığına bakılır, fazla gol atan takım avantajlıdır. Yukarıda ki tüm kriterlerin aynı-eşit olması durumunda ise; bu durum grup 1.ve 2.liği içinse kura çekilir, gruptan çıkmak içinse o iki takıma baraj maçı oynatılır. Baraj maçı tek maç eleminasyon ile oynanır ve eşitlikte penaltı atışına geçilir.

2.TUR-3.TUR-ÇEYREK FİNAL-YARI FİNAL : Tek Maç Eleminasyon Sistemi-Beraberlikte direk penaltı atışlarına geçilir. Maç süreleri; 30+30=60 dakikadır.

3.LÜK MAÇI : Tek Maç 30+30=60 dk. Beraberlikte direk penaltı atışları ve kura atışı ile 3.ve 4. takımlar belirlenir.

FİNAL MAÇI : Tek Maç 40+40=80 dk. Beraberlikte 5+5=10 dakika uzatma, yine eşitlikte penaltı atışları ve kura atışı ile şampiyon belirlenir.

Statü ve sistem katılım sayısına göre belirlenecek olup, son kayıt tarihinden sonra ilan edilecektir. Gruplar 4'erli takımlar halinde olacak, grup 1.ve 2.ler bir üst tura yükselecek, 3.ve 4.olan takımlar ise elenecektir. Turnuvada 1 takım enaz 3 maç en fazlada 7 veya 8 maç yapma şansına sahiptir.

ÖDÜL YÖNETMENLİĞİ :
Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yönetici, kaptan veya oyunculara plaketler, spor ayakkabıları, kaleci eldivenleri, formalar ve eşorfmanlar, futbol topları, çeşitli ödül ve armağanlar ve sponsor firma hediyeleri. Kupa, ödül ve sponsor firma hediye kategorileri final proğramı öncesi belirlenir ve ilan edilerek final maçı sonunda yapılacak proğramda protokol misafirleri tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

SAHALAR :
Adese Halı Saha Spor Tesisleri (Eski Sanayi Kent Plaza Durağı karşısı 500 M.)
Emir Halı Saha Spor Tesisleri (Ankara Yolu Oto Galericiler yanı)
Şehit Muharrem Samur Stadı (Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı)