ŞEHİT MUHARREM SAMUR 2.VETERANLAR LİGİ FUTBOL TURNUVASI

   Turnuva Afişi >>
   Maç Sonuçları >>
   Puan Durumları >>
   Takım Fotoğrafları >>

   Kupa Töreni >>
   Ödüller >>


 

 

 

 

 

 

ŞEHİT MUHARREM SAMUR 2.VETERANLAR LİGİ FUTBOL TURNUVASI

ŞEHİT MUHARREM SAMUR
2.VETERANLAR FUTBOL TURNUVASI
 
2008 yılında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü mensuplarınca yola döşenen mayının patlaması sonucu ağır yaralanan ve 15 gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren; Konya Futbol İl Temsilcisi H.İbrahim Samur'un oğlu ve il hakemimiz, Jandarma Ulaştırma Er Şehit Muharrem Samur'un isminin yaşatılması ve yadedilmesi adına "Şehit Muharrem Samur 2.Veteranlar Ligi Futbol Turnuvası"nı Konya Hif İl Temsilciliği olarak tertip etmeyi kendimize görev sayarken, bize
bu imkanı sağlayan Konya ASKF'ye ve tesislerini bize açarak ev sahipliği görevini başarıyla yerine getiren Selçuklu Belediyespor Kulübü'ne teşekkürlerimizi sunarız.

TARİH :
Ağustos/Eylül 2010

SAHA :
Selçuklu Belediyespor Stadı (Suni Çim Saha)

KOMİTE BAŞKANI :
Konya Hif İl Temsilcisi: İbrahim KARABACAK

KOMİTE ÜYELERİ :
Turnuva Sorumlusu: Tahir TAŞYÜZ
Kayıt ve İletişim Sorumlusu: Adem BESTİL
Disiplin Sorumlusu: Yakup SEZGİN
Müsabaka Sorumlusu: Cavit EREN
Sağlık Sorumlusu: Bülent DENLİ
Saha Sorumlusu: Ali İ.KÜTÜK
Saha Görevlileri: Muhsin ZEREN ve Dursun KOYUNCU

Şehit Muharrem Samur 2.Veteranlar Ligi Futbol Turnuvası; TFF Futbol Geliştirme Merkezi HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği tarafından resmi olarak gerçekleşmektedir.

Tüm takımlara fair play maçlar ve başarılar dileriz.

KATILIM ŞARTLARI :
1-) "Şehit Muharrem Samur 2.Veteranlar Ligi Futbol Turnuvası"na, Konya ve ilçelerinde faaliyet gösteren spor kulüplerimizin yanısıra, sporla ilgili kurumlarda halen yeralan veya geçmiş yıllarda bu kurumlarda yer alanların katılabileceği gibi, geçmişte bu kurumda bir şekilde olmayanların takım kadrolarına alınmaları serbest olmakla birlikte, alınmamaları halinde kulüp yada kurum adına etik bir davranış olarak adlandırılacaktır.

2-) Turnuvamıza katılanların 30 yaş ve üstü olması gerekmektedir. Sınır 1980 doğumlular olmakla beraber 1981 ve daha küçük doğumlular oynayamazlar. Ayrıca oyuncuların halen faal yada faal olmayan futbolcular olduklarının önemi yoktur.

3-) Maçlar ramazan ayında akşamları 21:30-00:30 saatleri arasında Selçuklu Belediyespor sunni çim sahada, alan yarıya bölünerek oynatılacaktır.

4-) Takımlar enaz 10, en fazla 15 kişilik liste vereceklerdir. Liste eksik dahi olsa ilk maçlar oynandıktan sonra tamamlanamaz. Tüm oyunculara (Önceki hif turnuvalarından tarihi dolmamış hif lisansı olanlar ve 2009-2010 amatör küme futbol sezonundan kulüp lisansı vizeli olanlara hif lisansı çıkartılmayacaktır.) hif lisansı çıkartılacağından dolayı; verilecek listede takım ismi, oyuncu adı soyadı, tc no, doğum tarihi ve sağlık raporu olması gerekmektedir. Turnuvaya katılım ücretsiz olup, maçlar 24 Ağustos 2010 dan itibaren başlayacaktır.

5-) Turnuva sonunda yapılacak final töreninde katılımcılara sertifika, dereceye giren takımlara kupa, başarılı ve centilmen takım ve oyuncularına teşekkür belgesi, plaket, madalya ve çeşitli sürpriz hediyeler takdim edilecektir.

OYUN KURALLARI :
1-) Maçlara; kolye, yüzük, saat, künye vb.tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri içinde takım formaları, sunni çim kramponu veya halı saha ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

2-) Maç listesi 12 kişilik olacaktır. Bir takım 1 kaleci, 6 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 hakem (Hif yada İl Hakemi) yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

3-) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde ve başlama saatine geç gelmesinde 3-0 hükmen yenik sayılır.

4-) Maçlar halı saha standartlarında yarım saha olarak oynatılacağından ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması veya eliyle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir.

5-) Bir maçta bir takımın toplam 5 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

6-) Maçlarda; tac ve korner uygulaması vardır. Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi 6 metredir.

7-) Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.

8-) Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı soyadı ve forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

9-) Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca maçı yöneten hakemin sakatlanması, yetersiz kalması veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde komite hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

10-) Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde TFF futbol oyun kuralları geçerli olmakla beraber kararlar disiplin kurulu yetkisinde olup, komite tarafından belirlenir ve hif il temsilcisi onaylar.

CEZA UYGULAMALARI :
1-) Turnuva öncesi verilen katılım listesi ve hif lisansı haricinde kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar.

2-) Maçlardan önce veya sonra komite yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolu yapılabilir. Hif lisansının olmadığı durumlarda tüm resmi kimlikler geçerlidir. (Kimlik, ehliyet, işyeri kimliği, okul kimliği, vs.)

3-) Turnuvamızda sarı kart uygulaması takiben olmamakla beraber sadece maç içinde sarı kart geçerlidir. Bir maçta çift sarıdan kırmızı kart: 1 maç ceza. Direk kırmızı kart: 1 yada 2 maç ceza olmakla beraber, komite raporlar doğrultusunda; Fair Play'a aykırı davranışlarda bulunan takımları veya oyuncuları ferdi olarak turnuvadan ihraç edebilir.

4-) Maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, hakaret, rakibi ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahurat, sataşma vb. durumlarda maçın bitmesine yada yarım kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma yada oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir.

5-) Tüm uygulamalar TFF ve FİFA futbol oyun kuralları yanında hif turnuvaları disiplin kılavuzu ve hif turnuvaları düzenleme kılavuzu kıriterleri uygulanır.