SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI

   TURNUVA LİNKLERİ
  
Turnuva Afişi >>>
   Şartlar ve Kurallar
>>>
   Statü ve Sistem >>>
   Ödül Yönetmenliği >>>
   Online Katılım Formu >>>
   Katılım Formu (word) >>>
   Katılım >>>
   Gruplar
>>>
   Proğram
>>>
   Maç Sonuçları
>>>
   Puan Durumu
>>>

SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI GRUPLAR

SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI STATÜ-SİSTEM

   FOTOĞRAF ALBÜMÜ
   Fotoğraflar ve takım
   resimleri facebook'da
>>>

Tff Herkesiçinfutbol Konya (Grassroots)

 

 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI

SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI
   
TAKIMINI KUR, SPOR YAP SAĞLIKLI KAL! SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI; sporun evrenselliği, centilmenlik ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek belirli yaş gruplarının bir araya getirerek sağlıklı spor yapmalarını sağlamak ve dolayısıyla futbola hizmet etmiş ve faal futbol hayatlarını bırakmış yada devam eden genç ve orta yaş grubu insanlarımıza, gençlik yıllarında çeşitli sebeplerden dolayı amatör veya profesyonel kulüp bazında futbol oynayamamış arkadaşlarımız için öncelikle; bedensel, zihinsel, psikolojik arkadaşlıklar, dostluklar kazandırmak, pekiştirmek sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerini ucuz yolla yardımcı olmak için hazırlanmış bir çalışma projesidir.

SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI'nda; Şartlar, kurallar, maç sonuçları, puan durumu, istatistikler, maçın adamı, grafik görseller, fotoğraflar, gol krallığı, enaz gol yiyen kaleciler, centilmen takımlar, oyuncular, ceza listesi, fikstür, statü, haftanın karmaları, panorama vb. uygulamaları yapılıp www.yesilzemin.com ve www.facebook.com/yesilzeminhif sitelerinde güncellenecektir.

TARİH :
Ekim-Kasım 2019

KATILIM ŞARTLARI :
SONBAHAR*2019 futbol TURNUVASI'a; spor kulüpleri, özel kurum, resmi kurum, dernek veya arkadaş gruplarınca oluşturulan serbest halı saha, mahalle ve okul vb. takımları başvurabilir. Takım kadrolarında yeralan oyuncuların amatör veya profesyonel kulüplerde vizeli-vizesiz olmasının yada halen faal olarak futbol oynamalarının veya lisanslı olarak başka bir spor yapmalarının önemi yoktur. Ligde ayrıca lisanslı olup futbolu bırakmış yada hiç lisansı çıkmamış yetenekli gençlerimiz seçilerek amatör spor kulüplerimize yönlendirilecek ve kazandırılacaktır. Turnuvaya 15 yaşından küçükler katılamaz ve 15-18 yaş arası olanların veli izinleri gereklidir. Kayıtlar devam ediyor...

Sağlık raporu düzenlemesi; 07.12.2001 tarihli ve 24606 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Mevzuat gereği; Yaşam boyu spor, herkes için spor ve diğer spor etkinlikleri kapsamında spor yapacak kişilerin “Sağlık yönünden beden eğitimi ve spor faaliyeti yapmasına engel bir halinin bulunmadığına dair yazılı beyan” belgesi vermeleri hükme bağlanmıştır. Buna göre; Yeşil Zemin Herkes İçin Futbol Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen turnuvalara katılan takımların oyuncularının sağlık raporu almayanlar için sahada takımlara verilecek Sağlık Raporu Formu'nu imzalamaları ve takım kaptanı tarafından taahhüt edilmesi gerekmektedir.

Katılacak takımlar sitemizden online kayıt olup iletişim bilgilerini bıraktıklarında takım kaptanları ile irtibata geçilecektir. Ya da siteden indirecekleri katılım formu (word); takım ismi, oyuncu adı soyadı, takım kaptanı iletişim bilgileri ile kayıt olabilirler. Liste en az 10, en fazla 15 kişi ile sınırlıdır. Takımlar özel bir takım ismi ile müracat edeceklerdir. Bu özel isim temiz bir Türkçe yada yabancı kelime olabilir fakat siyasi bir mesaj içeren, laubali, küfürlü vb. takım isimleri konamaz. Uygun bulunmayan isimler değiştirtilir, aksi halde turnuvaya alınmaz.

Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara veya ulaşılamazsa takım içinden bir oyuncuya telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai mazeretler; cenaze, kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 5-0 hükmen yenik sayılır.

Turnuvanın oynanacağı sahamızda; 4 adet soyunma odası olduğundan ve aynı anda 2 maç, 4 takım maç yapacağından dolayı bir sonraki maçta aynı durum söz konusu olduğundan bir soyunma odasına 2 takım aynı anda soyunacaktır. Bu nedenle kıymetli eşyalarınızı yanınızda getirmemeniz yada maçtan önce teslim etmeniz önemle duyurulur.

OYUN KURALLARI :
Maçlara; vidalı krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha kramponu-ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

Bir takım 1 kaleci, 8 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 5 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır.

Sahanın konumu gereği taç atışı elle kullanılacaktır. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek geri pas atılması ve kaleci topu elle tutması ve eliyle tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt hariç futbol oyun kuralları geçerlidir.

Bir maçta bir takımın toplam 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Faul, aut, entbol ve korner vb. duran toplarda atış baraj mesafesi kendi alanında 6 metre, rakip alanda 3 metredir.

Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Oyun gereği görülen kartlarda bir sonraki maça disiplin kurulu kararı gereği ceza verilmeyebilir.

Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve yelek-forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca bir maçı yöneten hakemin sakatlanması, veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde hakem maçın herhangi bir bölümünde değişebilir.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organizasyonun takdirindedir.

STATÜ VE SİSTEM :
GRUPLAR: Galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Maç süreleri; 25+25=50 dakika.

Oynanan maçlardan sonra grup 1. ve 2 .leri bir üst tura çıkacak, 3. ve 4. ler ise elenecektir. Sıralamayı öncelikle puan belirler, aynı puanda averaj önemlidir, averaj eşitliğinde o iki takımın kendi aralarında oynadıkları maça bakılır, o maçta beraberlik varsa atılan gollerin fazlalığına bakılır, fazla gol atan takım avantajlıdır. Yukarıda ki tüm kriterlerin aynı-eşit olması durumunda ise; bu durum grup 1. ve 2. liği içinse kura çekilir, gruptan çıkmak içinse o iki takıma baraj maçı oynatılır. Baraj maçı tek maç eleminasyon ile oynanır ve eşitlikte penaltı atışına geçilir.

2. TUR-3. TUR-ÇEYREK FİNAL-YARI FİNAL : Tek Maç Eleminasyon Sistemi-Beraberlikte direk penaltı atışlarına geçilir. Maç süreleri; 30+30=60 dakikadır.

FİNAL MAÇI : Tek Maç 35+35=70 dk. Beraberlikte 5+5=10 dakika uzatma, yine eşitlikte penaltı atışları ve kura atışı ile şampiyon belirlenir.

Statü ve sistem katılım sayısına göre belirlenecek olup, son kayıt tarihinden sonra ilan edilecektir. Gruplar 4'erli takımlar halinde olacak, grup 1. ve 2. ler bir üst tura yükselecek, 3. ve 4. olan takımlar ise elenecektir. Turnuvada 1 takım enaz 3 maç en fazlada 7 veya 8 maç yapma şansına sahiptir.

ÖDÜL YÖNETMENLİĞİ :
Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2. lik ve 3. lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yönetici, kaptan veya oyunculara plaketler, spor ayakkabıları, kaleci eldivenleri, formalar ve eşorfmanlar, futbol topları ve çeşitli hediyeleri verilir. F
inal maçı sonrasında dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

İLETİŞİM :
Başkan: İbrahim Karabacak/WhatsApp grup 0.533.425 38 94
Turnuva Koordinatörü: Mustafa Yeniterzi 0.532.705 35 45