RAMAZAN KUPASI FUTBOL TURNUVASI

   ŞAMPİYON
   ENKA SÜT

   İKİNCİ
   KARTALSPOR

   ÜÇÜNCÜ
   İNCE TURİZM

   CENTİLMENLER
   KIZILAY HASTANESİ
   AYHAN MİLCİ-KARTALSPOR
   ALİ RIZA ÖZEN-DESTANBUL

   GOL KRALI
   AHMET ERTÜRK-DESTANBUL

   ALTIN ELDİVEN
   AYBERK GÖKÇE-ENKA SÜT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

RAMAZAN KUPASI FUTBOL TURNUVASI

RAMAZAN KUPASI FUTBOL TURNUVASI
   

TARİH :
Temmuz-Ağustos 2013

KATILIM ŞARTLARI :
Ramazan akşamların boş geçmesin sloganıyla "RAMAZAN KUPASI FUTBOL TURNUVASI"na herkes katılabilir. 18 yaşından küçükler ve 55 yaşından büyükler turnuvaya katılamazlar.

Katılacak takımlar sitemizden online kayıt olup iletişim bilgilerini bıraktıklarında takım kaptanları ile irtibata geçilecektir. Ya da siteden indirecekleri katılım formu (word) formunu doldurup; sadece bir kereye mahsus ödeyecekleri 200 TL. katılım payı ve sağlık raporları ile birlikte; Konya Hif İl Temsilciliği Adres: Bahçelievler Mah. Anıt Hastanesi civarı, eski Öğretmenevi yanı No:14 ASKF 2.kat da irtibat büromuza kayıt olabilirler. Kayıtlar sona ermiştir. Teşekkür ederiz.

Takım listesi en az 8, en fazla 14 kişi ile sınırlıdır. Takımlar özel bir takım ismi ile müracat edeceklerdir. Bu özel isim temiz bir Türkçe yada yabancı kelime olabilir fakat siyasi bir mesaj içeren, laubali, küfürlü vb.takım isimleri konamaz. Uygun bulunmayan isimler değiştirtilir, aksi halde turnuvaya alınmaz.

Turnuva; Ramazan ayı içinde haftanın 7 günü akşamları ilk maçlar 22:30, ikinci maçlar ise 23:30 saatlerinde başlayacak ve maçlar Şehit Muharrem Samur Stadı'nda oynanacaktır. Maç günleri, saatleri takım kaptanlarına telefonla bildirilecek ve ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

OYUN KURALLARI :
Maçlara; vidalı krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

Bir takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır.

Sahanın konumu gereği taç atışı olacak ve elle nizami şekilde kullanılacaktır. Ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması ve eliyle tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir.

Bir maçta bir takımın toplam 3 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır. Tüm serbest vuruşlarda atış mesafesi 4 metredir.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir.

Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve yelek-forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca bir maçı yöneten hakemin sakatlanması, yetersiz kalması veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde organizasyon komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar Konya Hif İl Temsilciliği'nin takdirindedir.

STATÜ VE SİSTEM :
GRUPLAR: Galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Maç süreleri; net: 25+25=50 dakika

Oynanan maçlardan sonra grup 1.ve 2.leri bir üst tura çıkacak, 3.ve 4.ler ise elenecektir. Sıralamayı öncelikle puan belirler, aynı puanda averaj önemlidir, averaj eşitliğinde o iki takımın kendi aralarında oynadıkları maça bakılır, o maçta beraberlik varsa atılan gollerin fazlalığına bakılır, fazla gol atan takım avantajlıdır. Yukarıda ki tüm kriterlerin aynı-eşit olması durumunda ise; bu durum grup 1.ve 2.liği içinse kura çekilir, gruptan çıkmak içinse o iki takıma baraj maçı oynatılır. Baraj maçı tek maç eleminasyon ile oynanır ve eşitlikte penaltı atışına geçilir.

2.TUR-3.TUR-ÇEYREK FİNAL-YARI FİNAL : Tek Maç Eleminasyon Sistemi-Beraberlikte direk penaltı atışlarına geçilir. Maç süreleri; 30+30=60 dakikadır.

3.LÜK MAÇI : Tek Maç 30+30=60 dk. Beraberlikte direk penaltı atışları ve kura atışı ile 3.ve 4. takımlar belirlenir.

FİNAL MAÇI : Tek Maç 40+40=80 dk. Beraberlikte 5+5=10 dakika uzatma, yine eşitlikte penaltı atışları ve kura atışı ile şampiyon belirlenir.

ÖDÜL YÖNETMENLİĞİ :
Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yönetici, kaptan veya oyunculara plaketler, spor ayakkabıları, kaleci eldivenleri, formalar ve eşorfmanlar, futbol topları, çeşitli ödül ve armağanlar ve sponsor firma hediyeleri. Kupa, ödül ve sponsor firma hediye kategorileri final proğramı öncesi belirlenir ve ilan edilerek final maçı sonunda yapılacak proğramda protokol misafirleri tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

SAHA :
Şehit Muharrem Samur Stadı (Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı)