MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

 

 

   

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

MEPSAN ŞİRKET KUPASI 2013 FUTBOL TURNUVASI
   
TARİH : Ağustos - Eylül - Ekim 2013
SAHA : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi Civarı)
ORGANİZASYON : Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği
TERTİP KOMİTESİ : Başkan : İbrahim KARABACAK/Konya Hif İl Temsilcisi
Başkan Yardımcıcı : Mustafa YENİTERZİ
Saha Amiri : Fevzi KURAL
Sağlık Görevlisi : Konya İl Sağlık Müdürlüğü
Hakemler : Konya Resmi İl ve Hif Hakemleri
AMAÇ : "Mepsan Şirket Kupası 2013 Futbol Turnuvası" bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle; personel ve meslek grupları ile kaynaşma, iş verimini artırma, arkadaşlık olgusu ve sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla işine sahip çıkma olgusunun gelişmesi ve personel üzerinde ki olumlu memnuniyeti neticesinde gerçekleşmektedir. 
 

KATILIM ŞARTLARI - OYUN KURALLARI - CEZA UYGULAMALARI :
1-) "Mepsan Şirket Kupası 2013 Futbol Turnuvası" TFF HERKESiçinFUTBOL, Konya HİF İl Temsilciliği tarafından resmi turnuva statüsü altında tertip edilecektir. Turnuvaya sadece Mepsan şirketi personeli katılabilecektir. Takım listeleri en fazla 12, enaz 7 oyuncu olarak belirlenecektir.

2-) Katılacak takımlar her oyuncu için sağlık raporu getirecektir. Sağlık raporları Konya Hif İl Temsilciliği’nin sağlık sponsoru Başkent Hastanesi’nden tüm muayeneleri (Efor, kan testi, kardiyolojik tetkikleri) ücretsiz yapılarak alınabilir. Rapor almaya gidilirken; Başkent Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu H.Rahmi Gündüz aranacaktır. (Gsm: 0.505.809 60 40) Sağlık ocakları, aile hekimliği, hastaneler veya işyeri kliniklerinden alınan raporlarda geçerlidir. Sağlık raporu getirilmemesinde oyuncunun kendisi veya şirketi sorumludur.

3-) 8 takımdan oluşan, tek gruplu ve tek devre lig sistemine göre maçlar oynayacaktır. Lig sistemine göre oynanacak maçlar sonunda sıralamaya göre Play-Off maçları yapılacaktır.

4-) Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlar, centilmen takımlar, gol kralı, altın eldiven, karmalar vs. gibi kategorilere çeşitli sürpriz hediyeler, kupa, plaket ve madalya verilecektir.

5-) Müsabakalar Başkent Hastanesi civarında ki Şehit Muharrem Samur Stadı’nda (Suni çim) ağırlıklı olarak cuma ve cumartesi günleri oynanacaktır. Tüm fikstür yakında açıklanacaktır.

6-) Turnuva boyunca; katılan takımlar, fikstür, gruplar, maç sonuçları, puan durumu, ceza tahtası, fotoğraflar vb. www.konyahif.org web sitesinde güncellenecek, turnuva haberleri, takım fotoğrafları ve haftalık maç sonuçları yerel gazetelere servis edilecektir.

7-) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce yelek verilecektir.

8-) Her takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar ve seremoni yapılarak müsabaka başlar. Maç süreleri, net : 35+35=70 dakika. Maçlar başlamadan takımların hazır olmaları durumuna göre; ısınma süresi 5-10 dakika arası, devre arası dinlenme molası da 5-10 dakika arasıdır.

9-) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 3 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatine geç gelmesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde bir takımın 3 kırmızı kart görüp, 4 kişi kalması halinde,   o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

10-) Kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Taç atışları elle nizami olarak kullanılacaktır. Aut kullanmak zorunludur. Aut atışından direk kaleye giden atışlar herhangi bir oyuncuya değse de değmese de gol sayılır. Ofsayt kuralı geçerli değildir. Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerlidir. Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi 4 metredir. Müsabakalarda oyuncu değişikliği sayısı ilk yarı 2, ikinci yarı 2 olmak üzere toplamda 4 kişidir. Ayrıca çıkan oyuncu da tekrar oyuna girebilir ve çıkıp-girme değişiklik olarak sayılacaktır.

11-) Maçtan önce maç listesine yazılacak, adı-soyadı ve forma numarasının doğru yazılmış olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan düzeltilmez.

12-) Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organize heyetinin takdirindedir

13-) Turnuva öncesi verilen ve kesinleşmiş listeler harici kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra, organize heyeti yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolü yapılabilir. Nüfus cüzdanı, ehliyet ve işyeri kimliği geçerlidir. Başka firmalardan oyuncu oynatılamaz.

14-) Genel kart cezaları şöyledir; Bir maçta çift sarı karttan, kırmızı kart 1 maç ceza. Direk kırmızı kart gören oyuncunun cezasına ise organize heyeti karar verecektir, gerek gördüğü takdirde o oyuncuyu veya takımı turnuvadan ihraç edecektir. Sarı kartlar bir sonra ki maça tesir etmeyecektir. Ayrıca; 2.sarıdan kırmızı veya direk kırmızı kartlar da oyun gereği kartın görülmesi ve oyuncunun gördüğü karttan sonra ki olumlu tutumu, centilmence bir davranış sergilemesinde ceza verilmeyebilir veya cezası kaldırılabilir. Ayrıca oyun içinde kırmızı kart gören oyuncunun yerine 10 dakika sonra yedek bir oyuncu girebilir.

15-) Maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, organizeye hakaret, rakip ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahürat, sataşma ve her türlü centilmenlik dışı davranışlarda maçın bitmesine ya da yarıda kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma ya da oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. Kesin ihraç olan takımların tüm hakları yanar. Bu tür durum ve olaylarda organize heyeti toplanarak tarafsızca kararını verir, verdiği kararı uygular ve tüm takımlara ilan ederek duyurur.

16-) Bu statü toplam 16 madde olarak düzenlenmiş ve takımlara tebliğ edilmiştir.