MERAM ÇITIR SİMİT VETERANLAR FUTBOL LİGİ

 

MERAM ÇITIR SİMİT VETERANLAR FUTBOL LİGİ

   Afiş >>>
   Künye >>>
   Ön Kayıt Formu >>>
   Katılım Formu (word) >>>
   Yönetmenlik >>>
   Şartlar-Kurallar >>>
   Gruplar-Fikstür-Statü >>>
   Katılan Takımlar >>>
   Takım Kadroları >>>
   Maç Sonuçları >>>
   Puan Durumu >>>
   Fotoğraf Galerisi >>>
   Kupa Töreni Fotoğrafları >>>

 

MERAM ÇITIR SİMİT 4.VETERANLAR FUTBOL LİGİ

MERAM ÇITIR SİMİT 4.VETERANLAR FUTBOL LİGİ
 
AMAÇ : "Eski hatıraları, yeni heyecanlarla, yaşamak için..." sloganıyla MERAM ÇITIR SİMİT ve TAVSAN'ın katkılarıyla gerçekleşecek olan; "VETERANLAR FUTBOL LİGİ" sporun evrenselliği ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek belirli yaş gruplarının bir araya gelerek spor yapmalarını sağlamak ve dolayısıyla futbola hizmet etmiş ve faal futbol hayatlarını bırakmış erkekler orta yaş grubu insanlarımıza, öncelikle; bedensel, zihinsel, psikolojik ve geçmişteki arkadaşlıkları tekrar canlandırıp sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerine yardımcı olmak için hazırlanmış ve centilmenliğin ön planda tutulduğu bir etkinliktir.
 
SAHA SPONSORU : MERAM BELEDİYE BAŞKANLIĞI  www.meram.bel.tr
SAHA SPONSORU : KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU  www.kaskf.org.tr
ANA SPONSOR : MERAM ÇITIR SİMİT www.meramcitirsimit.com
SPONSOR : TAVSAN SAC BOMBE ÜNİTELERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.  www.tav-san.com.tr
SPONSOR : TAVSAN AYDINLATMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.  www.tav-sanaydinlatma.com.tr
SAĞLIK SPONSORU : BAŞKENT HASTANESİ  www.baskent-kon.edu.tr
 
ŞAMPİYON : TAVSANSPOR
İKİNCİ : KONYA MONİVASPOR
ÜÇÜNCÜ : BAŞAKSPOR
DÖRDÜNCÜ : BAŞKENT HASTANESİ
GOL KRALI : İBRAHİM KELEŞ/TAVSANSPOR : 10 GOL
ALTIN ELDİVEN : MEHMET CERAN/TAVSANSPOR : 4 GOL
EN CENTİLMEN TAKIMLAR : KONYA BAROSU - BAŞAKSPOR - ENKA SÜT
EN CENTİLMEN OYUNCULAR : ALİ SARIKAYA - OSMAN KAFALIER - ERDOĞAN ELMALI
                                             Tavsanspor       Balkanspor             Selçuklu Veteranlar
 
TARİH : Ağustos - Eylül 2012
SAHA-1 : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi civarı)
SAHA-2 : Şehit Süleyman Ballan Stadı (Meram Karahüyük Hazbahçe civarı)
ORGANİZASYON : Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği
TERTİP VE DİSİPLİN KOMİTESİ : Başkan: İbrahim KARABACAK/Konya Hif İl Temsilcisi
Federasyon Temsilcileri: Tahir TAŞYÜZ, Ferit KESLER
Mustafa YENİTERZİ (Organize Sanayispor), H.Rahmi GÜNDÜZ (Başkent Hastanesi)
Mustafa YALNIZ (Başakspor), Erdoğan ELMALI (Selçuklu Veteranlar)
GÖREVLİLER :
Güvenlik: İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü
Saha Amirleri: Fevzi KURAL, Hasan KIRITICI, Dursun YİĞİT
Sağlık Görevlisi: Mustafa YENİTERZİ
HAKEMLER : Konya Resmi İl ve Hif Hakemleri
 
YÖNETMENLİK :
1-)  Meram Çıtır Simit, Tavsan, Başkent Hastanesi ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun katkılarıyla ile Türkiye Futbol Federasyonu, HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği organizasyonluğunda düzenlenecek olan “MERAM ÇITIR SİMİT VETERANLAR FUTBOL LİGİ"ne yaş kriterine uyan; özel veya resmi kurumlar, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, taban birlikleri yada karma olarak uygun bir takım ismiyle her kesim-birlik katılabilir. Turnuvaya katılım ücretsizdir.

2-)  Müsabakalar; hafta içi ve hafta sonu akşamları 19:30-23:30 saatleri arasında Şehit Muharrem Samur ve Şehit Süleyman Ballan stadlarında oynatılacaktır. Kura çekimi sonrası haftalık oluşturularak ilan edilecek olan fikstür çok zaruri olmadığı müddetce değiştirilmeyecektir.

3-)  Katılımcıların 35 yaş ve üstü olması gerekmektedir. Sınır 1977 doğumlular olmakla beraber, 1978 ile daha küçük doğumlular katılamamakla beraber, takımlar isterse ana listeye 25-35 (1987-1978) yaşlararası 5 oyuncu alabilirler ve bu oyuncuların sadece 3'ünü maç esame listesine alıp isterlerse oynatabilirler. 1988 ve daha büyük doğumlular yer alamazlar. Doğum tarihlerinde yıl dikkate alınacak olup ay kriteri dikkate alınmayacaktır. Ayrıca takımların listelerinde ki; amatör kulüp futbolcularının lisanslı (vizeli-vizesiz) olmasının önemi yoktur. Turnuvaya katılım kriteri sadece yaş sınırıdır. Lig; 11'e 11 nizami futbol oyun kuralları çercevesinde yapılacağından dolayı, takımlar enaz 16, en fazla 23 kişilik liste vereceklerdir. Listeler eksik dahi olsa ilk maçlar oynandıktan sonra tamamlanamaz veya ilave yapılamaz.

4-)  Her takımın başında takım kaptanı zorunlu olmakla beraber bir yöneticinin olabileceği gibi, birde antrenör (Konya Tüfad'a kayıtlı üye olması zorunludur.) pozisyonunda bir kişi olacaktır. Yönetici ve antrenörün 23 kişilik kadroya yazılmaları şart olmamakla beraber, yönetici ve antrenör olarak takımda görev alabilirler. (Takımların; yönetici ve antrenör bulundurma zorunluluğu isteğe bağlıdır.) Maçlarda yedek kulübesinde yedek oyuncuların haricinde 1 yönetici ve 1 antrenör bulunacaktır.

5-)  Turnuvaya katılacak takımların/oyuncuların; sağlık raporları Başkent Hastanesi tarafından test ve kardiyolojik tetkikleri yapıldıktan sonra ücretsiz verilecektir. Rapor almaya gidilirken; Başkent Hastanesi Halkla İlişkiler Sor. H.Rahmi Gündüz aranacaktır. (Gsm: 0.505.809 60 40). Ayrıca diğer kurumlardan alınan sağlık raporları da geçerli sayılacaktır.

6-)  Turnuvaya katılmak isteyen takımlar; web sitemizde ki katılım formu indirip doldurduktan sonra (e-posta yada faks) gönderebileceği gibi her oyuncu için nüfus cüzdanı fotokopisi ve sağlık raporu ile birlikte federasyona yada Konya ASKF 2.kat hif il temsilciliği ofisine teslim edebilirler.  (Eksik sağlık raporları ve nüfus cüzdanı fotokopileri maçlara çıkarken de getirilebilir.)

7-)  Maçlar amatör faaliyet takvimine alınacak olup müsabakalarda resmi güvenlik görevlileri, sağlık görevlisi ve tertip komitesi maçlarda görev yapacaktır.

8-)  Takımlar maçlara fikstürde açıklanan maç saatinden en az yarım saat önce sahada hazır olmaları ve esame listelerini maç saatine 15 dk. kala görevlilere teslim etmeleri gerekmektedir.

9-)  Maçlarda esame listelerini önceden belirlenen yönetici, antrenör yada takım sorumlusu tarafından imzalamaları gerekmekle birlikte, olmaması durumunda sahaya kaptan olarak çıkanlarda imzalayabilir. Birbirine yakın forma renklerinde olan maçlarda bir takıma kura ile numaralı yelek giydirilir.

10-)  Turnuva sonunda yapılacak final töreninde katılımcılara; sertifika, dereceye giren takımlara kupa, başarılı ve centilmen takım ve oyuncularına; teşekkür belgesi, plaket, madalya ile sponsor firmalarımızın çeşitli sürpriz hediyeleri takdim edilecektir.

11-)  Veteranlar Futbol Ligi 4'erli gruplar halinde puan sistemi geçerli olacak olup, galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Ayrıntılar statü sayfamızdadır.

12-)  Maçlara; kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, spor kıyafetleri, suni çim kramponu veya halı saha ayakkabısı ile oynanabilir ve her takım kendine ait forma ile maçlara çıkacaktır.

13-)  Maçlar 11'e 11 nizami futbol kuralları ile oynanacak olup, esame listesi en fazla 18 kişilik (maç listesine yaşı küçük sadece 3 oyuncu yazılabilir) olacaktır. 5 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.

14-)  Maçlar 1 orta hakem ve 2 yardımcı hakem yönetiminde oynanacaktır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

15-)  Maçlardan önce esame listelerine yazılacak; adı soyadı, forma nosunun aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış ve eksik yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

16-)  Turnuva öncesi verilen katılım listesi haricinde kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra komite yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolu yapılabilir. Tüm resmi kimlikler geçerlidir. (Nüfus Cüzdanı, ehliyet, iş, okul vb.)         

17-)  Turnuvamızda sarı kart uygulaması takiben olmamakla beraber sadece maç içinde sarı kart geçerlidir. Bir maçta çift sarıdan kırmızı kart: 1 maç ceza. Direk kırmızı kart: 1 yada 2 maç ceza olmakla beraber, kavga, küfür vs. gibi durumlarında hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda Fair Play'a aykırı davranışlarda bulunan takımlara veya oyuncularına çeşitli cezalar ve turnuvadan ihraç kararları verilebilir. Ayrıca; 2.sarıdan kırmızı veya direk kırmızı kartlar da oyun gereği kartın görülmesi ve oyuncunun gördüğü karttan sonra ki olumlu tutumu ve centilmence bir davranış sergilemesinde ceza verilmeyebilir veya cezası kaldırılabilir.

18-)  Tüm uygulamalarda; TFF futbol oyun kuralları yanında hif turnuvaları disiplin kılavuzu ve hif turnuvaları düzenleme kılavuzu kıriterleri uygulanır. 

19-)  Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde TFF beynelmiel futbol oyun kuralları geçerli olmakla beraber nihai kararlar tertip ve disiplin kurulu tarafından belirlenir ve tarafsızca uygulanılır.

20-) Bu yönetmenlik toplam 20 madde olarak düzenlenmiş ve ilan edilerek yürürlüğe girmiştir.