KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019

KONYA
FUTBOL LİGİ 3
TURNUVASI 2019

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019

ŞAMPİYON
MATADOR CITY

İKİNCİ
LOS BROTHERS

ÜÇÜNCÜ
TÜRK YILDIZLARI

DÖRDÜNCÜ
ENTABİ ÇİĞ KÖFTE

GOL KRALI
ÇOŞKUN
MATADOR CITY

ALTIN ELDİVEN
BÜNYAMİN
MATADOR CITY

Online Katılım Formu >>>
Word Katılım Formu >>>
Sağlık Raporu Formu >>>
Yönetmenlik >>>
Katılım Şartları >>>
Lig Sistemi >>>
Oyun Kuralları >>>

Katılan Takımlar >>>
Gruplar >>>
Proğram >>>
Maç Sonuçları >>>
Puan Durumu >>>

Haftalık Panorama
1. 2. Hafta >>>
3. Hafta >>>
4. Hafta >>>
5. Hafta >>>

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019 GRUPLAR

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019 PLAY-OFF GRUPLAR

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019 ÇEYREK FİNAL GRUPLAR

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019 YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019 FİNAL

YEŞİL ZEMİN HERKESiçinFUTBOL KONYA
   Tüm fotoğraflar facebook'da >>>

   

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019

KONYA FUTBOL LİGİ 3 TURNUVASI 2019
   

MADDE 1 – AMAÇ VE KAPSAM
(a) Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası 2019 sporun evrenselliği, centilmenlik ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek belirli yaş gruplarının bir araya getirerek sağlıklı spor yapmalarını sağlamak ve dolayısıyla futbola hizmet etmiş ve faal futbol hayatlarını bırakmış yada devam eden genç ve orta yaş grubu insanlarımıza, gençlik yıllarında çeşitli sebeplerden dolayı amatör veya profesyonel kulüp bazında futbol oynayamamış arkadaşlarımız için öncelikle; bedensel, zihinsel, psikolojik arkadaşlıklar, dostluklar kazandırmak, pekiştirmek sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerini ucuz yolla yardımcı olmak için hazırlanmış bir çalışma projesidir.
Yaş sınırı (18-55 arası)

(b) Konya Futbol Ligi Turnuvası'nda; Şartlar, kurallar, maç sonuçları, puan durumu, istatistikler, maçın adamı, grafik görseller, fotoğraflar, gol krallığı, enaz gol yiyen kaleciler, centilmen takımlar, oyuncular, ceza listesi, fikstür, statü, haftanın karmaları, panorama vb. uygulamaları yapılıp www.yesilzemin.com ve www.facebook.com/yesilzeminhif sitelerinde güncellenecektir.

(c) Turnuvanın oynanacağı sahamızda; 4 adet soyunma odası olduğundan ve aynı anda 2 maç, 4 takım maç yapacağından dolayı bir sonraki maçta aynı durum söz konusu olduğundan bir soyunma odasına 2 takım aynı anda soyunacaktır. Bu nedenle kıymetli eşyalarınızı yanınızda getirmemeniz yada maçtan önce teslim etmeniz önemle duyurulur.

MADDE 2 – KATILIM ŞARTLARI
(a) Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası 2019'a; spor kulüpleri, özel kurum, resmi kurum, dernek veya arkadaş gruplarınca oluşturulan serbest halı saha, mahalle ve okul vb. takımları başvurabilir.
Takım kadrolarında yeralan oyuncuların amatör veya profesyonel kulüplerde vizeli-vizesiz olmasının yada halen faal olarak futbol oynamalarının veya lisanslı olarak başka bir spor yapmalarının önemi yoktur. Ligde ayrıca lisanslı olup futbolu bırakmış yada hiç lisansı çıkmamış yetenekli gençlerimiz seçilerek amatör spor kulüplerimize yönlendirilecek ve kazandırılacaktır. Ligimize son kayıt ve başlama tarihi: 15-16 Aralık 2018 olup kayıtlarımız devam ediyor...

(b) Katılacak takımlar Online Katılım Formu ile internet ortamında ön kayıtlarını yaptıracak ve toplam en az 10, en fazla 20 kişilik kadrolarını Word Katılım Formu halinde 1 veya 2 kaptan belirleyerek teslim edeceklerdir. Kesin listeler teslim edildikten sonra bir takımda yer alan 20 kişi ilk maçını o takım adına oynadıktan sonra lig içinde başka bir takımda yer alamayacaktır. Takımlar her grup aşaması öncesinde 3 oyuncu ilave yapabilirler. Alınacak oyuncu ligde oynuyorsa takımının ligden elenmesi şartı vardır.

(c) Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası 2019'a şartları kabul edip katılacak takımlardan, kura çekiminde yada kayıt olurken veya ilk oynayacakları maçta sadece bir kereye mahsus lig sonunda elendikleri son maçta iade edilmek üzere 100 TL kapora alınacaktır. Maçlarda ise her maç öncesi takım başına sadece 75 TL ücret alınacaktır. Bunların haricinde bir ücret, saha parası vs. dahil alınmayacaktır.

(d) Sağlık raporu düzenlemesi; 07.12.2001 tarihli ve 24606 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Mevzuat gereği; Yaşam boyu spor, herkes için spor ve diğer spor etkinlikleri kapsamında spor yapacak kişilerin “Sağlık yönünden beden eğitimi ve spor faaliyeti yapmasına engel bir halinin bulunmadığına dair yazılı beyan” belgesi vermeleri hükme bağlanmıştır. Buna göre; Yeşil Zemin Herkes İçin Futbol Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası’na katılan takımların oyuncularının sağlık raporu almayanlar için sahada takımlara verilecek veya buradan indirecekleri word Sağlık Raporu Formu listesini imzalamaları ve takım kaptanı tarafından taahhüt edilmesi gerekmektedir.

(e) Takımlar haftada 1 maç oynayacaktır. Maçlar; Cumartesi ve Pazar günleri,  19:00-23:00 saatleri arasında Şehit Muharrem Samur Stadı'nda olumsuz hava şartlarında kapalı Efor Halı Saha Tesisleri'nde olacaktır.

(f) Takımlar belirleyecekleri forma renklerine uygun; takım forması, şort, tozluk, tekmelik (isteğe bağlı), halı saha spor ayakkabısı veya suni çim kramponla müsabakalara çıkabilirler. Formalarda uygun bulunan sponsor firma isim ve logoları olabilir. Formalarda numaraların yanı sıra oyuncu isimleri de yazılabilir. Hakemin oyuncularla ilgili kart, gol vs. tesbitinde geçerli olan esame listesine geçmiş olan forma numarasıdır. İsim önemli değildir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce farklı renklerde numaralı yelekler verilir.

(g) Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; cenaze, kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 5-0 hükmen yenik sayılır.

MADDE 3 – LİG SİSTEMİ
(a) Maç süreleri net: 25+25=50 dakikadır. Puan sistemi; galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Tüm gruplarda tek devreli lig sistemi geçerli olacaktır.

(b) Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası; A GRUBU, B GRUBU, C GRUBU ve D GRUBU olmak üzere 4 ayrı gruptan oluşacak ve kura ile belirlenecek gruplar 6 takımlı olacak ve toplam 24 takımla lig başlayacaktır. Grup maçları sonunda gruplarında ilk 4 sırayı alan toplam 16 takım Play-Off turuna yükselecektir. Gruplarında 5. ve 6. sırayı alan takımlar elenecektir. Grup sıralaması; puan, genel everaj, aynı averajda fazla gol atan takım avantajlıdır. Eşitliklerde baraj maçı oynatılır. Grupların oluşumu:

 A  GRUBU  B  GRUBU  C  GRUBU  D  GRUBU
 1- Takım 1
 2- Takım 2
 3- Takım 3
 4- Takım 4
 5- Takım 5
 6- Takım 6
 1- Takım 7
 2- Takım 8
 3- Takım 9
 4- Takım 10
 5- Takım 11
 6- Takım 12
 1- Takım 13
 2- Takım 14
 3- Takım 15
 4- Takım 16
 5- Takım 17
 6- Takım 18
 1- Takım 19
 2- Takım 20
 3- Takım 21
 4- Takım 22
 5- Takım 23
 6- Takım 24

(c) Play-Off turuna yükselen 16 takım; PLAY-OFF A, PLAY-OFF B, PLAY-OFF C ve PLAY-OFF D olmak üzere 4 ayrı gruptan oluşacak ve her grupta 4 takım olacaktır. Play-Off turu maçları sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan 8 takım çeyrek finale yükselecektir. Gruplarında 3. ve 4. sırayı alan takımlar elenecektir. Grup sıralaması; puan, genel everaj, aynı averajda fazla gol atan takım avantajlıdır. Eşitliklerde baraj maçı oynatılır. PLAY-OFF A, PLAY-OFF B, PLAY-OFF C ve PLAY-OFF D turlarının oluşumu:

 PLAY-OFF  A  PLAY-OFF  B  PLAY-OFF  C  PLAY-OFF  D
 1- A Grubu 1.
 2- B Grubu 2.
 3- C Grubu 3.
 4- D Grubu 4.
 1- B Grubu 1.
 2- A Grubu 2.
 3- D Grubu 3.
 4- C Grubu 4.
 1- C Grubu 1.
 2- D Grubu 2.
 3- A Grubu 3.
 4- B Grubu 4.
 1- D Grubu 1.
 2- C Grubu 2.
 3- B Grubu 3.
 4- A Grubu 4.

(d) Çeyrek Final turuna yükselen 8 takım 4'erli 2 gruba bölünecektir. İlk 2 sırayı alan 4 takım yarı finale çıkacaktır. 3. ve 4. sırayı alan takımlar elenecektir. Grup sıralaması; puan, genel everaj, aynı averajda fazla gol atan takım avantajlıdır. Eşitliklerde baraj maçı oynatılır. ÇEYREK FİNAL A ve ÇEYREK FİNAL B gruplarının oluşumu:

 ÇEYREK FİNAL  A  ÇEYREK FİNAL  B
 1- Play-Off A 1
 
2- Play-Off C 1
 
3- Play-Off B 2
 
4- Play-Off D 2
 1- Play-Off B 1
 
2- Play-Off D 1
 
3- Play-Off A 2
 
4- Play-Off C 2

(e) Yarı Final eşleşme maçı evsahibi-deplasman kriterine göre (deplasmanda atılan gol 2 sayılır) kupa maçı sistemi olacak iki maç sonunda üstünlük sağlayan takımlarımız final maçına yükselecektir. YARI FİNAL eşleşmeleri:

 YARI FİNAL İLK MAÇLAR  YARI FİNAL İKİNCİ MAÇLAR
 Çeyrek Final A 1 - Çeyrek Final B 2
 Çeyrek Final B 1 - Çeyrek Final A 2
 Rövanş: Çeyrek Final B 2 - Çeyrek Final A 1
 
Rövanş: Çeyrek Final A 2 - Çeyrek Final B 1

(f) Yarı final maçlarında üstünlük sağlayan takımlarımız final maçına yükselecektir. Final tek maç üzerinden 30+30, beraberlikte 5+5 beraberlik yine bozulmazsa penaltı atışları sonucunda lig şampiyonu belirlenecektir.

MADDE 4 – OYUN KURALLARI
(a) Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası; nizami futbol sahası olan Şehit Muharrem Samur Stadı'nda ikiye bölünerek 1 kaleci + 8 futbolcu olarak oynatılacak. Olumsuz hava şartlarında maçların oynanacağı Efor Halı Saha'da ise 1 kaleci + 6 futbolcu ile oynatılacak ve Efor halı sahadaki kurallar takım kaptanlarına ayrıca iletilecektir.

(b) Maç esame listeleri 15 kişi ile sınırlı olup her takım; 1 kaleci, 8 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar. Maçlarda oyuncu değişikliği sayısı 4 kişi ile sınırlıdır. Değişen oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde yapılan (kaleci-oyuncu) değişiklikleri bu sayıya dahil değildir.

(c) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir.

(d) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az (1 kaleci, 5 oyuncu) ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda 5-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde takımların 4 kırmızı kartla (5 oyuncu) kalması halinde, o takım o anda galip bile olsa 5-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor 5-0 dan avantajlı ise o anki skor geçerli sayılır.

(e) Kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Taç atışları elle nizami olarak kullanılacaktır. Aut kullanmak zorunludur. Aut atışından direk kaleye giden atışlar herhangi bir oyuncuya değse de değmese de gol sayılır. Ofsayt kuralı geçerli değildir. Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerli olup baraj mesafesi rakip alanda 5, kendi alanında 10 metredir.

(f) Ligde sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Oyun gereği görülen kartlarda bir sonraki maça organizasyon kararı gereği ceza verilmeyebilir.

 
SAHA
Şehit Muharrem Samur Stadı (Açık alan sentetik çim saha)
Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı Selçuklu/KONYA

Efor Halı Saha (Kapalı alan sentetik çim saha)
Meram Tıp Fakültesi yolu üzeri Meram/KONYA

 
İLETİŞİM
Lig Komite Başkanı: İbrahim Karabacak (0.533.425 38 94) WhatsApp grup
Lig Koordinatörü: Mustafa Yeniterzi (0.532.705 35 45)
 

Konya Futbol Ligi 3 Turnuvası 2019, yönetmenliği 5 maddeden oluşmaktadır. Katılan her takım tüm bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organizasyonun takdirindedir. (01.12.2018)