KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

   TURNUVA LİNKLERİ
  
Katılım >>>
   Gruplar
>>>
   Proğram
>>>
   Maç Sonuçları
>>>
   Puan Durumu
>>>

   Turnuva Afişi >>>
   Şartlar ve Kurallar
>>>
   Statü ve Sistem >>>
   Ödül Yönetmenliği >>>
   Online Katılım Formu >>>
   Katılım Formu (word) >>>

   FOTOĞRAF ALBÜMÜ
   Fotoğraflar ve takım
  
resimleri facebook'da >>>

Tff Herkesiçinfutbol Konya (Grassroots)

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

ŞAMPİYON
ANIL YATAĞANLI

İKİNCİ
A 101 KONYA

ÜÇÜNCÜ
ADESE DEPO

EN CENTİLMENLER
KOS BÖLGE MD.
GALİPOĞLU
WASPO
DEKSAN
ADESE DEPO

GOL KRALI
SACİT-ANIL YAT.

ALTIN ELDİVEN
İBRAHİM-A 101

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU ANIL YATAĞANLI

KURA ÇEKİMİ
01.08.2017

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

   KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI
 
AMAÇ :
Konya'da organize sanayi bölgesinde ilk defa düzenlenecek olan "Hedefin centilmence şampiyonluk olsun!" KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI Futbol Turnuvası 2017 bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle; personel ve meslek grupları ile kaynaşma, iş verimini artırma, arkadaşlık olgusu ve sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla işine sahip çıkma olgusunun gelişmesi ve personel üzerinde ki olumlu memnuniyeti neticesinde firmalar ve çalışanları arasında sağlık için spor hedefi doğrultusunda gerçekleşmektedir.
 
KUPA TÖRENİ :
Anıl Yatağanlı’nın A 101 Konya takımını 4-3 yendiği final maçı sonrasında gerçekleşen kupa törenine katılan; Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Acar, Konya Organize Sanayi Bölgesi İdari Müdürü Ali Karakaya, Konya Organize Sanayi Bölgesi Mali İşler Müdürü Seyit Toksözlü, Konya Organize Sanayi Bölgesi İmar İşler Müdürü Mustafa Kaya, Anıl Yatağanlı firma sahipleri, Ali Osman Çalmaz, İbrahim Çalmaz, A 101 Konya Lojistik Müdürü Bilal Özdemir, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Nihat Çelikkollu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Eğitim Sekreteri ve Konya Futbol İl Temsilcisi Yardımcısı İbrahim Karabacak tarafından turnuvada dereceye giren takım ve oyuncularına ödülleri, plaketleri ve kupaları takdim edildi. 16.10.2017
 
KÜNYE :
Turnuva Başkanı: İbrahim Karabacak (0.533.4253894)

Turnuva Koordinatörü: Mustafa Yeniterzi (0.532.7053545)
Sağlık Görevlisi: Sağlık Müdl. Sağlık Görevlileri
Saha Görevlisi: Galip Yıldırım
Hakemler: İl ve Hif-Aday Hakemler
 
KATILIM ŞARTLARI :

Turnuva; Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Futbol Federasyonu, HERKESiçinFUTBOL, denetimi ve kapsamında resmi turnuva statüsü altında düzenlenecek ve resmi futbol il hakemleri maçları yönetecektir.

Turnuvaya; Konya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyetlerini yürüten firmalar katılabilecektir. Oluşturulacak takımlarda oyuncular aynı firmadan olacak, takım adları firma isimlerini taşıyacak ve oyuncu yaş uygulaması 18-55 yaş arası olacaktır. Stajerlerinde yer alabileceği takımlar toplam 18 kişilik liste verecekler ve istenirse 15 + en fazla 3 misafir oyuncu kontenjanı kullanabilecektir. (Misafir Oyuncular: İsteğe bağlı alınabilecek misafir oyuncunun çalışma şartı olmadığı gibi kendi çalıştığı firmanın turnuvada yer alıp almaması da önemli değildir. Sadece profesyonel lisanslı sporcular yazılamaz.) Katılım formunu firma yetkilisinin imzalaması ve 1 yönetici veya takım kaptanı belirlemesi gerekmektedir.

Oyuncular için sağlık raporu gereklidir. Resmi, özel hastane, aile hekimliği, sağlık ocakları, iş yeri doktoru vb. alınan tüm sağlık raporları geçerlidir.

Turnuvaya katılmak isteyen takımlar/firmalar; öncelikle sitemizden online ön kayıt yaptıracaklar ve yine siteden indirecekleri word Katılım Formu'nu doldurup, banka dekontu ve sağlık raporları ile birlikte; yeri, günü, saati kendilerine bildirilecek kura çekimi kokteyline evraklarını getirecektir.
Online Katılım Formu >>>         Katılım Formu (word) >>>

Turnuvamızda lisanslı olup futbolu bırakmış yada hiç lisansı çıkmamış yetenekli oyuncular seçilerek amatör spor kulüplerimize yönlendirilecek ve kazandırılacak. Ayrıca turnuvada sadece profesyonel lisanslı sporcular yer alamazlar.

Müsabakalar Başkent Hastanesi civarında bulunan Şehit Muharrem Samur Stadı’nda (Suni çim) yapılacaktır. (Aynı anda 2 maç olduğundan, 4 soyunma odası bulunması ve 2 takımın 1 odaya soyunmasından dolayı oyuncuların spor kıyafeti ile hazır gelmesi ve kıymetli eşyalarını odada bırakmaması veya idari büroya teslim etmesi rica olunur.)

Maçlar; Cumartesi ve Pazar akşamları 18:00'dan sonra; Şehit Muharrem Samur Stadı'nda nizami alan yarıya bölünerek yarım halı saha şeklinde oynanacaktır. Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara veya ulaşılamazsa takım içinden bir oyuncuya telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde ilan edilecektir. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; cenaze, kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir.

Turnuva boyunca; katılan takımlar, fikstür, gruplar, maç sonuçları, puan durumu, ceza tahtası, fotoğraflar vb. www.yesilzemin.com web sitesinde güncellenecek, turnuva haberleri, takım fotoğrafları ve haftalık maç sonuçları yerel gazetelere servis edilecektir.

Turnuva resmi statüde olduğu için SPORDA ŞİDDET YASASI gereği; maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, organizeye hakaret, rakip ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahürat, sataşma ve her türlü centilmenlik dışı davranışlarda resmi maçlarda uygulanan yasalar ve cezalar bu turnuvada da geçerlidir. Maçın bitmesine ya da yarıda kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma ya da oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. Kesin ihraç olan takımların tüm hakları yanar. Bu tür durum ve olaylarda organize heyeti toplanarak tarafsızca kararını verir, verdiği kararı uygular ve tüm takımlara ilan ederek duyurur.

OYUN KURALLARI :
Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce ayrı renklerde yelekler verilir.

Her takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar. Turnuva maçlarında sakatlıklar için sağlık görevlisi bulundurulacaktır.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 5 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi, maç başlama saatine geç gelmesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca müsabaka içinde bir takımın 4 kırmızı kart görüp, 4 kişi kalması halinde, o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

Geri paslarda kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt kuralı geçerli değildir. Ayrıca saha kenarlarında geniş yer olduğundan taç atışı olacak ve nizami bir şekilde elle kullanılacaktır.

Müsabaka esnasında her takımın 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Devre arası değişiklik yapan takım hakeme bilgi vermek zorundadır. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerlidir. Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi kendi alanında 6, rakip alanda 3 metredir. Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.

Maçtan önce maç listesine yazılacak, adı-soyadı ve forma numarasının doğru yazılmış olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organize heyetinin takdirindedir.

Turnuva öncesi verilen ve kesinleşmiş listeler harici kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra, organize heyeti yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolü yapılabilir. Nüfus cüzdanı, ehliyet ve işyeri kimliği geçerlidir.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Oyun gereği görülen kartlarda bir sonraki maça disiplin kurulu kararı gereği ceza verilmeyebilir.

STATÜ VE SİSTEM :
Statü ve sistem katılım sayısına göre belirlenecek olup, son kayıt tarihinden sonra ilan edilecektir. Takımlar; 4’erli gruplara bölünecek, tek devre lig sistemine göre maçlarını oynayacak, gruplardan 1.ve 2. çıkanlar veya statüye göre en iyi 3.ler eşleşme ve tek maç eleminasyon sistemine göre; 2. tur, çeyrek, yarı final, 3. lük ve final maçları oynanacaktır.

Sıralamayı öncelikle puan belirler, aynı puanda averaj önemlidir, averaj eşitliğinde o iki takımın kendi aralarında oynadıkları maça bakılır, o maçta beraberlik varsa atılan gollerin fazlalığına bakılır, fazla gol atan takım avantajlıdır. Yukarıda ki tüm kriterlerin aynı-eşit olması durumunda ise; bu durum grup 1.ve 2.liği içinse kura çekilir, gruptan çıkmak içinse o iki takıma baraj maçı oynatılır. Baraj maçı tek maç eleminasyon ile oynanır ve eşitlikte penaltı atışına geçilir.

GRUPLAR: Galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Maç süreleri; 25+25=50 dakika.

2.TUR-ÇEYREK FİNAL-YARI FİNAL-3.LÜK MAÇI : Tek Maç Eleminasyon Sistemi-Beraberlikte direk penaltı atışlarına geçilir. Maç süreleri; 30+30=60 dakikadır.

FİNAL MAÇI : Tek Maç 35+35=70 dk. Beraberlikte 5+5=10 dakika uzatma, yine eşitlikte penaltı atışları ve kura atışı ile şampiyon belirlenir.

ÖDÜL YÖNETMENLİĞİ :
Final maçı sonrasında yapılacak kupa töreninde; dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yönetici, kaptan veya oyunculara plaketler, spor ayakkabıları, kaleci eldivenleri, formalar ve eşorfmanlar, futbol topları, çeşitli ödül ve armağanları ve hediyeleri verilir. Kupa, ödül ve hediye kategorileri final proğramı öncesi belirlenir ve ilan edilerek final maçı sonunda yapılacak proğramda misafirler tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

SAHA :
Şehit Muharrem Samur Stadı
Adres: Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı Selçuklu/KONYA