KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA
FUTBOL LİGİ
TURNUVASI
2018

Online Katılım Formu >>>
Yönetmenlik >>>
Katılım Şartları >>>
Lig Sistemi >>>
Oyun Kuralları >>>
Ödüller/Hediyeler >>>

Katılan Takımlar >>>
Gruplar >>>
Proğram >>>
Maç Sonuçları >>>
Puan Durumu >>>

Haftalık Panorama
1. Hafta >>>
2. Hafta >>>
3. Hafta >>>
4. Hafta >>>
5. Hafta >>>
6. Hafta >>>
7. Hafta >>>
8. Hafta >>>

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018 FİNAL

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018 GENEL PUAN DURUMU

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018 ÇEYREK FİNAL GRUPLARI

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018 PLAY-OFF GRUPLARI

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018 GRUPLAR

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018 KURA ÇEKİMİ
KURA ÇEKİMİ (28.02.2018)

YEŞİL ZEMİN HERKESiçinFUTBOL KONYA
   Tüm fotoğraflar facebook'da >>>

TURNUVA KATILIM FORMU

   

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018

KONYA FUTBOL LİGİ TURNUVASI 2018
   

MADDE 1 – AMAÇ VE KAPSAM
(a) Konya Futbol Ligi Turnuvası 2018 ile sporun evrenselliği, centilmenlik ve kardeşlik ilkesinden hareket edilerek belirli yaş gruplarının bir araya getirerek sağlıklı spor yapmalarını sağlamak ve dolayısıyla futbola hizmet etmiş ve faal futbol hayatlarını bırakmış yada devam eden genç ve orta yaş grubu insanlarımıza, gençlik yıllarında çeşitli sebeplerden dolayı amatör veya profesyonel kulüp bazında futbol oynayamamış arkadaşlarımız için öncelikle; bedensel, zihinsel, psikolojik arkadaşlıklar, dostluklar kazandırmak, pekiştirmek sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerini ucuz yolla yardımcı olmak için hazırlanmış bir çalışma projesidir.
Yaş sınırı (18-55 arası)

(b) Konya Futbol Ligi Turnuvası'nda; Şartlar, kurallar, maç sonuçları, puan durumu, istatistikler, maçın adamı, grafik görseller, fotoğraflar, gol krallığı, enaz gol yiyen kaleciler, centilmen takımlar, oyuncular, ceza listesi, fikstür, statü, haftanın karmaları, panorama vb. uygulamaları yapılıp www.yesilzemin.com ve www.facebook.com/yesilzeminhif sitelerinde güncellenecektir.

MADDE 2 – KATILIM ŞARTLARI
(a) Konya Futbol Ligi Turnuvası'na; spor kulüpleri, özel kurum, resmi kurum, dernek veya arkadaş gruplarınca oluşturulan serbest halı saha, mahalle ve okul vb. takımları başvurabilir.
Takım kadrolarında yeralan oyuncuların amatör veya profesyonel kulüplerde vizeli-vizesiz olmasının yada halen faal olarak futbol oynamalarının veya lisanslı olarak başka bir spor yapmalarının önemi yoktur. Turnuvamızda lisanslı olup futbolu bırakmış yada hiç lisansı çıkmamış yetenekli arkadaşlarımız seçilerek amatör spor kulüplerimize yönlendirilecek ve kazandırılacaktır.

(b) Katılacak takımlar toplam 25 kişilik kadrolarını tek bir form halinde 1 veya 2 kaptan belirleyerek teslim edeceklerdir. Kesin listeler teslim edildikten sonra bir takımda yer alan 25 kişi ilk maçını o takım adına oynadıktan sonra lig içinde başka bir takımda yer alamayacaktır. Takımlar lig devam ederken haber vererek oyuncu değişikliği yada her grup öncesi 3 oyuncu ilave yapabilirler. Alınacak oyuncu ligde yer alan oyunculardan olursa takımının ligden elenmesi şartı vardır.

(c) Takımlar haftada 1 maç oynayacaktır. Maçlar; Cumartesi günü, 19:00-20:00' dan sonra Pazar günü ise gündüz ve akşam saatlerinde Şehit Muharrem Samur Stadı'nda oynanacaktır.

(d) Takımlar belirleyecekleri forma renklerine uygun; takım forması, şort, tozluk, tekmelik (isteğe bağlı), halı saha spor ayakkabısı veya suni çim kramponla müsabakalara çıkabilirler. Formalarda uygun bulunan sponsor firma isim ve logoları olabilir. Formalarda numaraların yanı sıra oyuncu isimleri de yazılabilir. Hakemin oyuncularla ilgili kart, gol vs. tesbitinde geçerli olan esame listesine geçmiş olan forma numarasıdır. İsim önemli değildir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce farklı renklerde numaralı yelekler verilir.

(e) Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; cenaze, kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

MADDE 3 – LİG SİSTEMİ
(a) Maç süreleri net: 25+25=50 dakikadır. Puan sistemi; galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır.

(b) Konya Futbol Ligi Turnuvası; A GRUBU, B GRUBU, C GRUBU ve D GRUBU isimleri ile 4 ayrı gruptan oluşacak ve kura ile belirlenecek gruplar 6 takımlı olmak üzere toplam 24 takımla lig başlayacaktır. Grup maçları sonunda gruplarında ilk 4 sırayı alan toplam 16 takım Play-Off turuna yükselecektir. Gruplarında 5. ve 6. sırayı alan takımlar elenecektir. Grup sıralaması; puan, genel everaj, aynı averajda fazla gol atan takım avantajlıdır. Tüm eşitliklerde baraj maçı oynatılır. Grupların oluşumu:

 A  GRUBU  B  GRUBU  C  GRUBU  D  GRUBU
 1- Takım 1
 2- Takım 2
 3- Takım 3
 4- Takım 4
 5- Takım 5
 6- Takım 6
 1- Takım 7
 2- Takım 8
 3- Takım 9
 4- Takım 10
 5- Takım 11
 6- Takım 12
 1- Takım 13
 2- Takım 14
 3- Takım 15
 4- Takım 16
 5- Takım 17
 6- Takım 18
 1- Takım 19
 2- Takım 20
 3- Takım 21
 4- Takım 22
 5- Takım 23
 6- Takım 24

(c) Play-Off turuna yükselen 16 takım; PLAY-OFF A, PLAY-OFF B, PLAY-OFF C ve PLAY-OFF D olmak üzere 4 ayrı gruptan oluşacak ve her grupta 4 takım olacaktır. Play-Off turu maçları sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan 8 takım çeyrek finale yükselecektir. Gruplarında 3. ve 4. sırayı alan takımlar elenecektir. Grup sıralaması; puan, genel everaj, aynı averajda fazla gol atan takım avantajlıdır. Tüm eşitliklerde baraj maçı oynatılır. PLAY-OFF A, PLAY-OFF B, PLAY-OFF C ve PLAY-OFF D turlarının oluşumu:

 PLAY-OFF  A  PLAY-OFF  B  PLAY-OFF  C  PLAY-OFF  D
 1- A Grubu 1.
 2- B Grubu 2.
 3- C Grubu 3.
 4- D Grubu 4.
 1- B Grubu 1.
 2- A Grubu 2.
 3- D Grubu 3.
 4- C Grubu 4.
 1- C Grubu 1.
 2- D Grubu 2.
 3- A Grubu 3.
 4- B Grubu 4.
 1- D Grubu 1.
 2- C Grubu 2.
 3- B Grubu 3.
 4- A Grubu 4.

(d) Çeyrek Final turuna yükselen 8 takım 4'erli 2 gruba bölünecektir. İlk 2 sırayı alan 4 takım yarı finale çıkacaktır. 3. ve 4. sırayı alan takımlar elenecektir. Grup sıralaması; puan, genel everaj, aynı averajda fazla gol atan takım avantajlıdır. Tüm eşitliklerde baraj maçı oynatılır. ÇEYREK FİNAL A ve ÇEYREK FİNAL B gruplarının oluşumu:

 ÇEYREK FİNAL  A  ÇEYREK FİNAL  B
 1- Play-Off A 1
 
2- Play-Off C 1
 
3- Play-Off B 2
 
4- Play-Off D 2
 1- Play-Off B 1
 
2- Play-Off D 1
 
3- Play-Off A 2
 
4- Play-Off C 2

(e) Yarı Final eşleşme maçı evsahibi-deplasman kriterine göre (deplasmanda atılan gol 2 sayılır) kupa maçı sistemi olacak iki maç sonunda üstünlük sağlayan takımlarımız final maçına yükselecektir. YARI FİNAL eşleşmeleri:

 YARI FİNAL İLK MAÇLAR  YARI FİNAL İKİNCİ MAÇLAR
 Çeyrek Final A 1 - Çeyrek Final B 2
 Çeyrek Final B 1 - Çeyrek Final A 2
 Rövanş: Çeyrek Final B 2 - Çeyrek Final A 1
 
Rövanş: Çeyrek Final A 2 - Çeyrek Final B 1

(f) Yarı finalde 2 maç sonunda üstünlük sağlayan takımlarımız final maçına yükselecektir. Final tek maç üzerinden 30+30, beraberlikte 5+5 beraberlik yine bozulmazsa penaltı atışları sonucunda lig şampiyonu belirlenecektir.

MADDE 4 – OYUN KURALLARI
(a) Konya Futbol Ligi Turnuvası; nizami futbol sahası olan Şehit Muharrem Samur Stadı'nda ikiye bölünerek (9-9, dokuza dokuz) şeklinde oynatılacak ve tüm beynelmilel halı saha futbol oyun kuralları geçerli olacaktır.

(b) Maç esame listesi 15 kişi ile sınırlı olup her takım; 1 kaleci, 8 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar ve seremoni yapılarak maç başlar. Maçlarda oyuncu değişikliği sayısı 4 kişi ile sınırlıdır. Değişen oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde yapılan (kaleci-oyuncu) değişiklikleri bu sayıya dahil değildir.

(c) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir.

(d) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az (1 kaleci, 5 oyuncu) ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde takımların 4 kırmızı kartla (5 oyuncu) kalması halinde, o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor 3-0 dan avantajlı olan skor geçerli sayılır.

(e) Kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Taç atışları elle nizami olarak kullanılacaktır. Aut kullanmak zorunludur. Aut atışından direk kaleye giden atışlar herhangi bir oyuncuya değse de değmese de gol sayılır. Ofsayt kuralı geçerli değildir. Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerli olup baraj mesafesi rakip alanda 4, kendi alanında 8 metredir.

(f) ligde sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Oyun gereği görülen kartlarda bir sonraki maça organizasyon kararı gereği ceza verilmeyebilir.

MADDE 5 – ÖDÜL/HEDİYELER
(a) Konya Futbol Ligi Turnuvası'nda, birinci olan takıma şampiyonluk kupası, tüm oyuncularına madalya, oyuncularına eşorfman takımı hediye.

(b) Konya Futbol Ligi Turnuvası'nda, ikinci olan takıma ikincilik kupası, tüm oyuncularına madalya ve oyuncularına eşorfman takımı hediye.

(c) Konya Futbol Ligi Turnuvası, gol kralına eşorfman takımı. Enaz gol yiyen kalecisine eşorfman takımı hediye.

 
SAHA
Şehit Muharrem Samur Stadı (Sentetik çim saha)
Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı Selçuklu/KONYA
 

Konya Futbol Ligi Turnuvası 2018, yönetmenliği 5 maddeden oluşmaktadır. Katılan her takım tüm bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organizasyonun takdirindedir.