KONYA BANKALARARASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

   Afiş >>>
   Takım Listesi (word) >>>
   Katılım Şartları >>>
   Oyun Kuralları >>>
   Fikstür >>>
   Maç Sonuçları >>>
   Puan Durumu >>>
   Fotoğraflar >>>

   ŞAMPİYON
   TEB

   İKİNCİ
   YAPI KREDİ

   ÜÇÜNCÜ
   VAKIFBANK

   EN CENTİLMEN TAKIM
   BANK ASYA

   GOL KRALI
   YUNUS (YAPI KREDİ)

   ALTIN ELDİVEN
   YASİN (TEB)

 

KONYA BANKALARARASI 2013 FUTBOL TURNUVASI

KONYA BANKALARARASI 2013 FUTBOL TURNUVASI
 
TARİH : Nisan - Mayıs - Haziran 2013
SAHA : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi Civarı)
ORGANİZASYON : Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği
KOMİTE : Başkan: İbrahim KARABACAK/Konya Hif İl Temsilcisi
Bankalar Sorumlusu: Savaş BİLTEKİN (Garanti)
Saha Amiri: Fevzi KURAL
Sağlık Görevlisi: Mustafa YENİTERZİ
HAKEMLER : Konya Resmi İl ve Hif Hakemleri
AMAÇ : "Konya Bankalararası 2013 Futbol Turnuvası" bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle; personel ve meslek grupları ile kaynaşma, iş verimini artırma, arkadaşlık olgusu ve sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla işine sahip çıkma olgusunun gelişmesi ve personel üzerinde ki olumlu memnuniyeti neticesinde gerçekleşmektedir. 
 

KATILIM ŞARTLARI - OYUN KURALLARI - CEZA UYGULAMALARI :
1-) "Konya Bankalararası 2013 Futbol Turnuvası" TFF HERKESiçinFUTBOL, Konya Hif İl Temsilciliği tarafından resmi turnuva statüsü altında tertip edilecek ve resmi il-hif hakemleri görev alacaktır.

2-) Turnuvaya Konya bankaları katılabilecek ve her oyuncu kendi çalıştığı banka bünyesindeki takımda yer alacaktır. Bankalar oyuncuları kendi bordrolu çalışanından seçeceklerdir. Takım adları temsil edilen banka isimleri ile olacaktır. Müsabakalardan önce kadrolardaki oyuncuların BANKA KİMLİK KARTLARI organizasyon heyetine kontrol için gösterilecektir. Kimliği olmayan oyuncu kadrodan çıkartılacaktır.

3-) Katılacak takımlar her oyuncu için sağlık raporu getirecektir. Sağlık raporları Konya Hif İl Temsilciliği’nin sağlık sponsoru Başkent Hastanesi’nden tüm muayeneleri (Efor, kan testi, kardiyolojik tetkikleri) ücretsiz yapılarak alınabilir. Rapor almaya gidilirken; Başkent Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu H.Rahmi Gündüz aranacaktır. (Gsm: 0.505.809 60 40) Sağlık ocakları, aile hekimliği, hastaneler veya işyeri kliniklerinden alınan raporlarda geçerlidir. Sağlık raporu getirilmemesinde oyuncunun kendisi sorumludur.

4-) Bankalar takım listesini en fazla 18, enaz 15 oyuncu olarak belirleyecek, katılım formunu banka yetkilileri onaylayacak ve 1 takım kaptanı belirleyeceklerdir. Katılım Formu için tıklayın >>>

5-) Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlar, centilmen takımlar, gol kralı, altın eldiven, karmalar vs. gibi kategorilere çeşitli sürpriz hediyeler, kupa, plaket ve madalya verilecektir.

6-) Müsabakalar Başkent Hastanesi civarında ki Şehit Muharrem Samur Stadı’nda (Suni çim) ağırlıklı olarak cuma ve cumartesi günleri oynanacaktır. Tüm fikstür; çıkartılacak olup, zorunlu hallerde gün ve saat değişikliği isteyen takımlar hafta başında müracaat edeceklerdir.

7-) Turnuva boyunca; katılan takımlar, fikstür, gruplar, maç sonuçları, puan durumu, ceza tahtası, fotoğraflar vb. www.konyahif.org web sitesinde güncellenecek, turnuva haberleri, takım fotoğrafları ve haftalık maç sonuçları yerel gazetelere servis edilecektir.

8-) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce yelek verilecektir.

9-) Her takım 1 kaleci, 8 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar ve seramoni yapılarak müsabaka başlar. Maç süreleri, net : 25+25=50 dakika. Maçlar başlamadan takımların hazır olmaları durumuna göre; ısınma süresi 5-10 dakika arası, devre arası dinlenme molası da 5-10 dakika arasıdır.

10-) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatine geç gelmesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde bir takımın 4 kırmızı kart görüp, 5 kişi kalması halinde,   o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

11-) Müsabaka esnasında her takımın 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Devre arası değişiklik yapan takım hakeme bilgi vermek zorundadır.

12-) Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerlidir. Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi kendi alanında 6, rakip alanda 3 metredir. Kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt kuralı geçerli değildir.

13-) Maçtan önce maç listesine yazılacak, adı-soyadı ve forma numarasının doğru yazılmış olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan düzeltilmez.

14-) Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organize heyetinin takdirindedir

15-) Turnuva öncesi verilen ve kesinleşmiş listeler harici kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra, organize heyeti yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolü yapılabilir. Nüfus cüzdanı, ehliyet ve işyeri kimliği geçerlidir. Başka firmalardan oyuncu oynatılamaz.

16-) Genel kart cezaları şöyledir; Bir maçta çift sarı karttan, kırmızı kart 1 maç ceza. Direk kırmızı kart gören oyuncunun cezasına ise organize heyeti karar verecektir, gerek gördüğü takdirde o oyuncuyu veya takımı turnuvadan ihraç edecektir. Sarı kartlar bir sonra ki maça tesir etmeyecektir. Ayrıca; 2.sarıdan kırmızı veya direk kırmızı kartlar da oyun gereği kartın görülmesi ve oyuncunun gördüğü karttan sonra ki olumlu tutumu ve centilmence bir davranış sergilemesinde ceza verilmeyebilir veya cezası kaldırılabilir.

17-) Maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, organizeye hakaret, rakip ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahürat, sataşma ve her türlü centilmenlik dışı davranışlarda maçın bitmesine ya da yarıda kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma ya da oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. Kesin ihraç olan takımların tüm hakları yanar. Bu tür durum ve olaylarda organize heyeti toplanarak tarafsızca kararını verir, verdiği kararı uygular ve tüm takımlara ilan ederek duyurur.

18-) Bu statü toplam 18 madde olarak düzenlenmiş ve takımlara tebliğ edilmiştir.