KONYA BANKALAR FUTBOL LİGİ 2016

   Bankalar Futbol Ligi Afişi >>>
   Katılım Şartları >>>
   Oyun Kuralları >>>
   Maç Sonuçları >>>
   Puan Durumu >>>

   Fotoğraflar ve takım
  
resimleri facebook'da >>>

Tff Herkesiçinfutbol Konya (Grassroots)

KONYA BANKALAR FUTBOL LİGİ 2016

ŞAMPİYON
VAKIFBANK

İKİNCİ
KUVEYTTURK

ÜÇÜNCÜ
İŞ BANKASI

EN CENTİLMEN
ANADOLU BANK

GOL KRALI
OSMAN-VAKIFBANK

ALTIN ELDİVEN
OĞUZ-GARANTİ

 

KONYA BANKALAR FUTBOL LİGİ 2016

KONYA BANKALAR FUTBOL LİGİ 2016
   
KUPA TÖRENİ : Federasyonumuz tarafından organizasyonu gerçekleştirilen Konya Bankalar Futbol Ligi 2016 sona erdi. Konya banka çalışanlarının katıldığı turnuvanın final maçında rakibi Kuveytturk'ü 3-1 mağlup eden Vakıfbank şampiyon oldu. İkinci Kuveytturk, üçüncü İş Bankası olurken en centilmen takımda Anadolu Bank seçildi. Final maçı sonrasında gerçekleşen kupa töreninde takımlara kupa, madalya ve hediyeleri; Kuveytturk Bölge Müdürü Bilal Göksu, Vakıfbank Müdürü Yılmaz Kılınç, Konya Bankalar Turnuva Komite Başkanı Savaş Biltekin ve Federasyon yönetim kurulu üyemiz İbrahim Karabacak tarafından takdim edildi. Tüm banka takımlarını kutlar, emeği geçenlere teşekkür ederiz. 03.12.2016
 

TARİH : Ekim - Kasım - Aralık 2016
SAHA : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi Civarı)
ORGANİZASYON : Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği

KOMİTE : Başkan: İbrahim KARABACAK/Konya Hif İl Temsilcisi
Savaş BİLTEKİN (Turnuva Komite Başkanı)
Mustafa YENİTERZİ (Koordinatör)

AMAÇ : "Konya Bankalar Futbol Ligi" bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle; personel ve meslek grupları ile kaynaşma, iş verimini artırma, arkadaşlık olgusu ve sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla işine sahip çıkma olgusunun gelişmesi ve personel üzerinde ki olumlu memnuniyeti neticesinde gerçekleşmektedir.

KATILIM ŞARTLARI - OYUN KURALLARI - CEZA UYGULAMALARI :
1-) “Konya Bankalar Futbol Ligi 2016” Türkiye Futbol Federasyonu, HERKESiçinFUTBOL, Konya Hif İl Temsilciliği tarafından resmi turnuva statüsü altında tertip edilecek olup resmi il hakemleri görev alacak ve maçlarda sağlık görevlisi bulundurulacaktır.

2-) Turnuvaya Konya bankaları katılabilecek ve her oyuncu kendi çalıştığı banka bünyesindeki takımda yer alacaktır. Bankalar oyuncuları kendi bordrolu çalışanından seçeceklerdir. Takım adları temsil edilen banka isimleri ile olacaktır. Müsabakalardan önce kadrolardaki oyuncuların SON 2 AYLIK BANKA SİGORTA POLİCELERİNİ kontrol için organize heyetine göstereceklerdir.policesi gösterilmeyen oyuncular takımlarda yerlerini alamayacaklardır.

3-) Katılacak takımlar her oyuncu için sağlık raporu getirecektir. Sağlık raporları; Sağlık ocakları, aile hekimliği, hastaneler veya işyeri kliniklerinden alınan raporlarda geçerlidir. Sağlık raporu getirilmemesinde oyuncunun kendisi sorumludur.

4-) Bankalar takım listesini en fazla 15, enaz 12 oyuncu olarak belirleyecek, katılım formunu banka yetkilileri onaylayacak ve 1 takım kaptanı belirleyeceklerdir.

5-) Katılan takımlar; 4-5 takımdan oluşan, 2 gruplu ve tek devreli lig sistemine göre maçlarını oynayacaktır. Gruplardan ilk 4 ve 3 bir sonraki çeyrek finalde oynama hakkına sahip olacaktır.

6-) Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlar, centilmen takımlar, gol kralı, altın eldiven, karmalar vs. gibi kategorilere çeşitli sürpriz hediyeler, kupa, plaket ve madalya verilecektir.

7-) Müsabakalar Başkent Hastanesi civarında ki Şehit Muharrem Samur Stadı’nda (Suni çim) ağırlıklı olarak Cumartesi ve Pazar günleri oynanacaktır. Maç saatleri 17:00-18:00-19:00-20:00 olacak ve o haftanın Çarşamba günü ilan edilecektir.

8-) Turnuva boyunca; katılan takımlar, fikstür, gruplar, maç sonuçları, puan durumu, ceza tahtası, fotoğraflar vb. www.yesilzemin.com web sitesinde güncellenecek, turnuva haberleri, takım fotoğrafları ve haftalık maç sonuçları yayınlanacaktır.

9-) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce yelek verilecektir.

10-) Her takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar ve seramoni yapılarak müsabaka başlar. Maç süreleri, net : 25+25=50 dakika. Maçlar başlamadan takımların hazır olmaları durumuna göre; ısınma süresi 5 dakika, devre arası dinlenme molası da 5 dakikadır.

11-) Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatine geç gelmesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde bir takımın 4 kırmızı kart görüp, 5 kişi kalması halinde,   o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

12-) Kaleci topu elle tutması veya elle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt kuralı geçerli değildir.

13-) Müsabaka esnasında her takımın 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Devre arası değişiklik yapan takım hakeme bilgi vermek zorundadır.

14-) Fauller ve diğer atışlar; direk veya en direk vuruş olarak ayrılmaz, direk şut veya pas ile yapılan vuruşlar geçerlidir. Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi kendi alanında 6, rakip alanda 3 metredir.

15-) Maçtan önce maç listesine yazılacak, adı-soyadı ve forma numarasının doğru yazılmış olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan düzeltilmez.

16-) Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organize heyetinin takdirindedir

17-) Turnuva öncesi verilen ve kesinleşmiş listeler harici kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra, organize heyeti yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolü yapılabilir. Nüfus cüzdanı, ehliyet ve işyeri kimliği geçerlidir. Başka firmalardan oyuncu oynatılamaz.

18-) Genel kart cezaları şöyledir; Bir maçta çift sarı karttan, kırmızı kart 1 maç ceza. Direk kırmızı kart gören oyuncunun cezasına ise organize heyeti karar verecektir, gerek gördüğü takdirde o oyuncuyu veya takımı turnuvadan ihraç edecektir. Sarı kartlar bir sonra ki maça tesir etmeyecektir. Ayrıca; 2.sarıdan kırmızı veya direk kırmızı kartlar da oyun gereği kartın görülmesi ve oyuncunun gördüğü karttan sonra ki olumlu tutumu ve centilmence bir davranış sergilemesinde ceza verilmeyebilir veya cezası kaldırılabilir.

19-) Maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, organizeye hakaret, rakip ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahürat, sataşma ve her türlü centilmenlik dışı davranışlarda maçın bitmesine ya da yarıda kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma ya da oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. Kesin ihraç olan takımların tüm hakları yanar. Bu tür durum ve olaylarda organize heyeti toplanarak tarafsızca kararını verir, verdiği kararı uygular ve tüm takımlara ilan ederek duyurur.

20-) Bu statü toplam 20 madde olarak düzenlenmiş ve takımlara tebliğ edilmiştir.