FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

   TURNUVA LİNKLERİ
  
Turnuva Afişi >>>
  
Şartlar ve Kurallar
>>>
   Statü ve Sistem >>>
   Ödül Yönetmenliği >>>
   Online Katılım Formu >>>
   Katılım Formu (word) >>>
   Katılım >>>
   Gruplar
>>>
  
Proğram >>>
   Maç Sonuçları
>>>
   Puan Durumu
>>>

   FOTOĞRAF ALBÜMÜ
   Fotoğraflar ve takım
   resimleri facebook'da
>>>

Tff Herkesiçinfutbol Konya (Grassroots)

FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

ŞAMPİYON
MEGA GİYİM

İKİNCİ
FC TİM

GOL KRALI
İSMAİL-MEGA GİYİM

ALTIN ELDİVEN
MİTHAT-MEGA GİYİM

EN CENTİLMEN
MUSTAFA SEVEN
TAFLAN SEVEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI
   
TARİH :
Nisan-Mayıs 2016

KÜNYE :
Başkan: Konya HERKESiçinFUTBOL İl Temsilcisi: İbrahim Karabacak
Turnuva Koordinatörü: Mustafa Yeniterzi
Sağlık Görevlisi: Sağlık Müdl. Sağlık Görevlileri
Saha Görevlisi: Galip Yıldırım
Hakemler: İl ve Hif Hakemleri

KATILIM ŞARTLARI :
Herkese açık; takımını kur, katıl, oyna, kazan: şampiyon ol ! FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI'na herkes katılabilir. 15 yaşından küçükler ve 55 yaşından büyükler turnuvaya katılamazlar. 18 yaşından küçük olanların ise veli izinleri ve herkes için sağlık raporu gereklidir.

Katılacak takımlar sitemizden online kayıt olup iletişim bilgilerini bıraktıklarında takım kaptanları ile irtibata geçilecektir. Ya da siteden indirecekleri katılım formu (word) ; takım ismi, oyuncu adı soyadı, takım kaptanı iletişim bilgileri ile kayıt olabilirler. Liste en az 8, en fazla 15 kişi ile sınırlıdır. Takımlar özel bir takım ismi ile müracat edeceklerdir. Bu özel isim temiz bir Türkçe yada yabancı kelime olabilir fakat siyasi bir mesaj içeren, laubali, küfürlü vb. takım isimleri konamaz. Uygun bulunmayan isimler değiştirtilir, aksi halde turnuvaya alınmaz.

FUTBOL ATEŞİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI; federasyonumuzca herkes için futbol kapsamında gerçekleşecek olup turnuvamızın; (Hakem, sağlık, saha görevlilerin maç başı ücretleri, turnuva malzemeleri; futbol topu, yelek, pankart, afiş, kupa, madalya, plaket, çeşitli hediyeler vb.) masrafları katılan takımlardan tahsil edilecektir. Buna göre katılım ücreti her takım başına bir kereye mahsus toplam 240 TL olmakla birlikte bu ücretin yarısı 120 TL kayıtta yada kura çekiminde kalan diğer yarısı 120 TL de ilk yada ikinci maçta kesinlikle ödenecektir. Bunun haricinde turnuva bitimine kadar herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Maçlar; hafta içi akşamları 19:30'dan sonra ve pazar günleri gündüz ve akşam saatlerinde; Şehit Muharrem Samur Stadı'nda nizami alan yarıya bölünerek yarım halı saha şeklinde oynanacaktır. Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara veya ulaşılamazsa takım içinden bir oyuncuya telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; cenaze, kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

Turnuvanın oynanacağı sahamızda; 4 adet soyunma odası olduğundan ve aynı anda 2 maç,
4 takım maç yapacağından dolayı bir sonraki maçta aynı durum söz konusu olduğundan bir soyunma odasına 2 takım aynı anda soyunacaktır. Bu nedenle kıymetli eşyalarınızı yanınızda getirmemeniz yada maçtan önce teslim etmeniz önemle duyurulur.

Turnuvamızda lisanslı olup futbolu bırakmış yada hiç lisansı çıkmamış yetenekli arkadaşlarımız seçilerek amatör spor kulüplerimize yönlendirilecek ve kazandırılacaktır.

Turnuva maçlarında sakatlıklar için sağlık görevlisi bulundurulacaktır.

OYUN KURALLARI :
Maçlara; vidalı krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha kramponu-ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

Bir takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır.

Sahanın konumu gereği taç atışı elle kullanılacaktır. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması ve eliyle tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt hariç futbol oyun kuralları geçerlidir.

Bir maçta bir takımın toplam 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Faul, aut, entbol ve korner vb. duran toplarda atış baraj mesafesi kendi alanında 6 metre, rakip alanda 3 metredir.

Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Oyun gereği görülen kartlarda bir sonraki maça disiplin kurulu kararı gereği ceza verilmeyebilir.

Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve yelek-forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca bir maçı yöneten hakemin sakatlanması, veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde hakem maçın herhangi bir bölümünde değişebilir.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar Konya Hif İl Temsilciliği'nin takdirindedir.

STATÜ VE SİSTEM :
GRUPLAR: Galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Maç süreleri; net: 25+25=50 dakika

Oynanan maçlardan sonra grup 1.ve 2.leri bir üst tura çıkacak, 3.ve 4.ler ise elenecektir. Sıralamayı öncelikle puan belirler, aynı puanda averaj önemlidir, averaj eşitliğinde o iki takımın kendi aralarında oynadıkları maça bakılır, o maçta beraberlik varsa atılan gollerin fazlalığına bakılır, fazla gol atan takım avantajlıdır. Yukarıda ki tüm kriterlerin aynı-eşit olması durumunda ise; bu durum grup 1.ve 2.liği içinse kura çekilir, gruptan çıkmak içinse o iki takıma baraj maçı oynatılır. Baraj maçı tek maç eleminasyon ile oynanır ve eşitlikte penaltı atışına geçilir.

2.TUR-3.TUR-ÇEYREK FİNAL-YARI FİNAL : Tek Maç Eleminasyon Sistemi-Beraberlikte direk penaltı atışlarına geçilir. Maç süreleri; 30+30=60 dakikadır.

3.LÜK MAÇI : Tek Maç 30+30=60 dk. Beraberlikte direk penaltı atışları ve kura atışı ile 3.ve 4. takımlar belirlenir.

FİNAL MAÇI : Tek Maç 35+35=70 dk. Beraberlikte 5+5=10 dakika uzatma, yine eşitlikte penaltı atışları ve kura atışı ile şampiyon belirlenir.

Statü ve sistem katılım sayısına göre belirlenecek olup, son kayıt tarihinden sonra ilan edilecektir. Gruplar 4'erli takımlar halinde olacak, grup 1.ve 2.ler bir üst tura yükselecek, 3.ve 4.olan takımlar ise elenecektir. Turnuvada 1 takım enaz 3 maç en fazlada 7 veya 8 maç yapma şansına sahiptir.

ÖDÜL YÖNETMENLİĞİ :
Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yönetici, kaptan veya oyunculara plaketler, spor ayakkabıları, kaleci eldivenleri, formalar ve eşorfmanlar, futbol topları, çeşitli ödül ve armağanları ve hediyeleri verilir. Kupa, ödül ve hediye kategorileri final proğramı öncesi belirlenir ve ilan edilerek final maçı sonunda yapılacak proğramda protokol misafirleri tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

SAHA :
Şehit Muharrem Samur Stadı
Adres: Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı Selçuklu/KONYA

İLETİŞİM :
Adres: Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Konya Hif İl Temsilciliği Bahçelievler Mah. Larende Cad. No:14 Kat: 2 Meram/KONYA