ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI
(1) ŞAMPİYON
ALISSACITY

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI
(2) İKİNCİ
KARATAY GENÇLİK

(3) ÜÇÜNCÜ
ANADOLU KARTALLARI

(4) DÖRDÜNCÜ
TEKNOCAN

EN CENTİLMEN TAKIM HOROZOĞLU
EN CENTİLMEN TAKIM
HOROZOĞLU

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI

GOL KRALI
FATİH TUNCER : 12
ANADOLU KARTALLARI

ALTIN ELDİVEN
ABDULHAMİT SÖYLER : 9
ANADOLU KARTALLARI

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI

Tff Herkesiçinfutbol Konya (Grassroots)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI

ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI
   
KUPA TÖRENİ :

Şehit Muharrem Samur Stadı’nda oynanan final maçı sonunda yapılan kupa töreninde takımlara kupa ve madalyaları; Konya Başkent Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Rahmi Gündüz'ün sunumuyla; Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertuğrul Uslu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Nihat Çelikkollu, İhsaniye Gençlerbirliği Başkanı Mustafa Yapıcı ile İhsaniye Gençlerbirliği Genel Kaptanı Recep Carı, Konya Amatör Spor  Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri; Mehmet Yaman, Tahir Taşyüz ve İbrahim Karabacak tarafından takdim edildi. 23.07.2015

 
KUPA TÖRENİ FOTOĞRAFLARI :
ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI
     
ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI
     
ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI
 
TARİH :
Haziran-Temmuz 2015

KATILIM ŞARTLARI :
Herkese açık; takımını kur, katıl, oyna, kazan: şampiyon ol ! ÖZEL BAHAR FUTBOL TURNUVASI'na herkes katılabilir. 15 yaşından küçükler ve 55 yaşından büyükler turnuvaya katılamazlar. 18 yaşından küçük olanların ise veli izinleri gerekmektedir. Sağlık raporu gerekmekle birlikte verilmediği takdirde oyuncunun kendisi sorumludur.

Katılacak takımlar sitemizden online kayıt olup iletişim bilgilerini bıraktıklarında takım kaptanları ile irtibata geçilecektir. Ya da siteden indirecekleri katılım formu (word) ; takım ismi, oyuncu adı soyadı, takım kaptanı iletişim bilgileri ile kayıt olabilirler. Liste en az 7, en fazla 15 kişi ile sınırlıdır. Takımlar özel bir takım ismi ile müracat edeceklerdir. Bu özel isim temiz bir Türkçe yada yabancı kelime olabilir fakat siyasi bir mesaj içeren, laubali, küfürlü vb. takım isimleri konamaz. Uygun bulunmayan isimler değiştirtilir, aksi halde turnuvaya alınmaz.

Maçlar; hafta içi akşamları 19:00'dan sonra ve pazar günleri gündüz ve akşam saatlerinde; Şehit Muharrem Samur Stadı'nda nizami alan yarıya bölünerek yarım halı saha şeklinde oynanacaktır. Maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara veya ulaşılamazsa takım içinden bir oyuncuya telefonla bildirilir. Ayrıca web sitesinde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; cenaze,kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

Turnuvanın oynanacağı sahamızda; 4 adet soyunma odası olduğundan ve aynı anda 2 maç,
4 takım maç yapacağından dolayı bir sonraki maçta aynı durum söz konusu olduğundan bir soyunma odasına 2 takım aynı anda soyunacaktır. Bu nedenle kıymetli eşyalarınızı yanınızda getirmemeniz yada maçtan önce teslim etmeniz önemle duyurulur. Anlayışınız için teşekkürler.

Turnuvamızda lisanslı olup futbolu bırakmış yada hiç lisansı çıkmamış yetenekli arkadaşlarımız seçilerek amatör spor kulüplerimize yönlendirilecek ve kazandırılacaktır.

Turnuva maçlarında sakatlıklar için sağlık görevlisi bulundurulacaktır.

OYUN KURALLARI :
Maçlara; vidalı krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha kramponu-ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

Bir takım 1 kaleci, 7 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde veya geç gelmesinde hükmen yenik sayılır.

Sahanın konumu gereği taç atışı elle kullanılacaktır. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması ve eliyle tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir. Ofsayt hariç futbol oyun kuralları geçerlidir.

Bir maçta bir takımın toplam 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Faul, aut, entbol ve korner vb. duran toplarda atış baraj mesafesi kendi alanında 6 metre, rakip alanda 3 metredir.

Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre disiplin kurulu verecektir. Oyun gereği görülen kartlarda bir sonraki maça disiplin kurulu kararı gereği ceza verilmeyebilir.

Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve yelek-forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca bir maçı yöneten hakemin sakatlanması, veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde organizasyon komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu genel kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar Konya Hif İl Temsilciliği'nin takdirindedir.

STATÜ VE SİSTEM :
GRUPLAR: Galibiyet 3, beraberlik 1, mağlubiyet 0 puandır. Maç süreleri; net: 25+25=50 dakika

Oynanan maçlardan sonra grup 1.ve 2.leri bir üst tura çıkacak, 3.ve 4.ler ise elenecektir. Sıralamayı öncelikle puan belirler, aynı puanda averaj önemlidir, averaj eşitliğinde o iki takımın kendi aralarında oynadıkları maça bakılır, o maçta beraberlik varsa atılan gollerin fazlalığına bakılır, fazla gol atan takım avantajlıdır. Yukarıda ki tüm kriterlerin aynı-eşit olması durumunda ise; bu durum grup 1.ve 2.liği içinse kura çekilir, gruptan çıkmak içinse o iki takıma baraj maçı oynatılır. Baraj maçı tek maç eleminasyon ile oynanır ve eşitlikte penaltı atışına geçilir.

2.TUR-3.TUR-ÇEYREK FİNAL-YARI FİNAL : Tek Maç Eleminasyon Sistemi-Beraberlikte direk penaltı atışlarına geçilir. Maç süreleri; 30+30=60 dakikadır.

3.LÜK MAÇI : Tek Maç 30+30=60 dk. Beraberlikte direk penaltı atışları ve kura atışı ile 3.ve 4. takımlar belirlenir.

FİNAL MAÇI : Tek Maç 35+35=70 dk. Beraberlikte 5+5=10 dakika uzatma, yine eşitlikte penaltı atışları ve kura atışı ile şampiyon belirlenir.

Statü ve sistem katılım sayısına göre belirlenecek olup, son kayıt tarihinden sonra ilan edilecektir. Gruplar 4'erli takımlar halinde olacak, grup 1.ve 2.ler bir üst tura yükselecek, 3.ve 4.olan takımlar ise elenecektir. Turnuvada 1 takım enaz 3 maç en fazlada 7 veya 8 maç yapma şansına sahiptir.

ÖDÜL YÖNETMENLİĞİ :
Dereceye giren takımlara; Şampiyonluk, 2.lik ve 3.lük kupaları, dereceye giren takımın oyuncularına madalyalar, belirlenen yönetici, kaptan veya oyunculara plaketler, spor ayakkabıları, kaleci eldivenleri, formalar ve eşorfmanlar, futbol topları, çeşitli ödül ve armağanları ve hediyeleri verilir. Kupa, ödül ve hediye kategorileri final proğramı öncesi belirlenir ve ilan edilerek final maçı sonunda yapılacak proğramda protokol misafirleri tarafından dereceye giren takımlara ve oyuncularına takdim edilir.

SAHA :
Şehit Muharrem Samur Stadı
Adres: Hocacihan Mah. Başkent Hastanesi civarı Selçuklu/KONYA

İLETİŞİM :
Adres: Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Konya Hif İl Temsilciliği Bahçelievler Mah. Larende Cad. No:14 Kat: 2 Meram/KONYA

 
KATILIM : GRUPLAR :
N  TAKIM ADI  KAPTAN
01  ÖZAL KENT CITY  Cevdet Hoşgör
02  SAN MARINO  Hasan Adıgüzel
03  AKŞEMSETTİN SK  Hüseyin Şahin
04  ANADOLU DOĞUŞSPOR  Sefa Demir
05  HOCACİHAN GÜCÜ  Mücahit Bozdağ
06  HAYIRDIR FC  Yalçın Sever
07  ÇEKOM  Hakan Besler
08  KARADENİZ FC  Murat Saatçi
09  TEKNOCAN  Ahmet Gökmen
10  FC GENÇLİK  M.Erkan Dere
11  TAFLAN SEVENSPOR  Mustafa Seven
12  MENZİL BİRLİKSPOR  Mustafa Uslu
13  MAKSATSPOR  Bekir Bedel
14  HOROZOĞLU  İbrahim Yılmaz
15  KARSEVDER  Yunus Usta
16  ANADOLU KARTALLARI  Mevlüt Yaman
17  HOCACİHAN ASLISPOR  Haydar Özkaya
18  ÖZDENSPOR  Osman Kafalıer
19  KARATAY FC  M.Yavuzkuvvet
20  KARANLIKSPOR  Harun Kizi
21  ÇİÇEKSAN  Mehmet Çiftçi
22  MEVLANA TORUNLARI  Ömer Tiryaki
23  MİRADA KALİBRASYON  Ahmet Ertürk
24  MİLAT YAPI MENGENE  Salih Samancı
25  IN FLAMES  Ahmet Diktaş
26  KONYA CITY  Yasin Bilgiç
27  CHESTER SK  M.Yasin Bağcı
28  EFSANE KARTALLAR  Kadir Demirtaş
29  VİZYON ELEKTRONİK  Mustafa Türkmen
30  ALISSACITY  Sami Ünler
31  KARATAY GENÇLİK  Abdullah Kaya
32  BİRLİKSPOR  Kazım Sütiçen

Not : Sıralama ve gruplar katılım sırasına göre yapılmıştır. Turnuvamız; 32 takım, 8 grup olarak gerçekleşecektir. Tüm takımlarımıza centilmence maçlar eşliğinde başarılar dileriz. Teşekkürler...

 A GRUBU
 ÖZAL KENT CITY
 SAN MARINO
 AKŞEMSETTİN SK
 ANADOLU DOĞUŞSPOR
 B GRUBU
 HOCACİHAN GÜCÜ
 HAYIRDIR FC
 ÇEKOM
 KARADENİZ FC
 C GRUBU
 TEKNOCAN
 FC GENÇLİK
 TAFLAN SEVENSPOR
 MENZİL BİRLİKSPOR
 D GRUBU
 MAKSATSPOR
 HOROZOĞLU
 KARSEVDER
 ANADOLU KARTALLARI
 E GRUBU
 HOCACİHAN ASLISPOR
 ÖZDENSPOR
 KARATAY FC
 KARANLIKSPOR
 F GRUBU
 ÇİÇEKSAN
 MEVLANA TORUNLARI
 MİRADA KALİBRASYON
 MİLAT YAPI MENGENE GENÇLİK
 G GRUBU
 IN FLAMES
 KONYA CITY
 CHESTER SK
 EFSANE KARTALLAR
 H GRUBU
 VİZYON ELEKTRONİK
 ALISSACITY
 KARATAY GENÇLİK
 BİRLİKSPOR