KONYA BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI FUTBOL TURNUVASI

   Turnuva Afişi >>>
   Turnuva Künyesi
>>>
   Katılım Şartları
>>>
   Oyun Kuralları
>>>
   Fikstür ve Statü
>>>
   Maç Sonuçları >>>

 

KONYA BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI FUTBOL TUR.
   
TARİH : Ekim - Kasım 2012
SAHA : Şehit Muharrem Samur Stadı (Başkent Hastanesi Civarı)
ORGANİZASYON : Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği
KOMİTE : Başkan: İbrahim KARABACAK/Konya Hif İl Temsilcisi
Oda Sorumluları: -
Saha Amiri: Fevzi KURAL
Sağlık Görevlisi: Mustafa YENİTERZİ
HAKEMLER : Konya Resmi İl ve Hif Hakemleri
AMAÇ : "Konya Berberler ve Kuaförler Odası Futbol Turnuvası" 'Takımını kur, şampiyon ol.' sloganıyla bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle; personel ve meslek arkadaşları ile kaynaşma, iş verimini artırma, arkadaşlık olgusu ve sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla işine sahip çıkma olgusunun gelişmesi ve personel üzerinde ki olumlu memnuniyeti neticesinde; Konya Berberler ve Kuaförler Odası üyeleri arasında gerçekleşmektedir.
 
SIRALAMA :
ŞAMPİYON > NALÇACISPOR
İKİNCİ >> EYLÜLSPOR
ÜÇÜNCÜ >>> YAKASPOR
Gol Kralı > Mustafa Koçak-Nalçacıspor
Altın Eldiven > Hüseyin Çalışır-Nalçacıspor
 
TAKDİM :
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkan Vekili ve Bisikletçiler Odası Başkanı Ahmet Çal. Konya Mobilyacılar Odası Başkanı, Anadolu Selçukluspor Başkanı ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Günbaş. Konya Tornacılar Odası Başkanı Emin Baranok. Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Atakan Özbayrak, Başkan Vekili Ayşe Yumuk, Yönetim Kurulu Üyeleri; Veli Baranok, Tevfik Kocasoy, Erdoğan Aydın, Hasan Şenepli, Hikmet Biltekin, Halil Alan ve Kadir Öksüz. Denetleme Kurulu Başkanı İbrahim Elden,  Üye Dilek Çiftçi ve Oda Sekreteri Türker Tüfekçi. TFF Konya Hif İl Temsilcisi İbrahim Karabacak.
 

KATILIM ŞARTLARI - OYUN KURALLARI - CEZA UYGULAMALARI :
1-) “Konya Berberler ve Kuaförler Odası Futbol Turnuvası” Türkiye Futbol Federasyonu, HERKESiçinFUTBOL, Konya Hif İl Temsilciliği tarafından resmi turnuva statüsü altında tertip edilecek ve resmi il hakemleri görev alacaktır.

2-) Turnuvaya Konya Berberler ve Kuaförler Odası üyeleri (firma sahibi ve çalışanları) katılabilecektir. Gerektiğinde kimlik kontrolu yapılacaktır.

3-) Katılacak takımlar her oyuncu için sağlık raporu getirecektir. Sağlık raporları Konya Hif İl Temsilciliği’nin sağlık sponsoru Başkent Hastanesi’nden tüm muayeneleri (Efor, kan testi, kardiyolojik tetkikleri) ücretsiz yapılarak alınabilir. Rapor almaya gidilirken; Başkent Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu H.Rahmi Gündüz aranacaktır. (Gsm: 0.505.809 60 40) Sağlık ocakları, aile hekimliği, özel-resmi hastaneler veya işyeri kliniklerinden alınan raporlarda geçerlidir. Sağlık raporu getirilmemesinde oyuncunun kendisi sorumludur.

4-) Takımlar listesini en fazla 17, enaz 12 oyuncu olarak belirleyecek, katılım formu firma sahibi ve oda tarafından onaylayacak ve 1 takım yöneticisi veya kaptanı belirleyeceklerdir.

5-) Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlar, centilmen takımlar, gol kralı, altın eldiven, karmalar vs. gibi kategorilere çeşitli sürpriz hediyeler, kupa, plaket ve madalya verilecektir.

6-) Müsabakalar Başkent Hastanesi civarında ki Şehit Muharrem Samur Stadı’nda (Suni çim) ağırlıklı olarak akşamları saat 21:00 dan sonra olacaktır.

7-) Turnuva boyunca; katılan takımlar, fikstür, gruplar, maç sonuçları, puan durumu, ceza tahtası, fotoğraflar vb. www.konyahif.org web sitesinde güncellenecek, turnuva haberleri, takım fotoğrafları ve haftalık maç sonuçları yerel gazetelere servis edilecektir.

8-) Maçlara vidalı krampon, kolye, yüzük, saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Kendine ait forması olmayan takımlara maçlardan önce yelek verilecektir.

9-) Maçlar nizami sahada 11'e 11 olmak üzere beynelmiel futbol oyun kuralları çercevesinde oynanacaktır. 1 orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar ve seramoni yapılarak müsabaka başlar. Maç süreleri, net : 30+30=60 dakika. Maçlar başlamadan takımların hazır olmaları durumuna göre; ısınma süresi 5-10 dakika arası, devre arası dinlenme molası da 5-10 dakika arasıdır. Takımlar maç başlama saatine geç gelmesi ve hiç gelmemesi durumunda 3-0 hükmen yenik sayılır. Ofsayt kuralı geçerli değildir.

10-) Müsabaka esnasında her takımın 4 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Devre arası değişiklik yapan takım hakeme bilgi vermek zorundadır.

11-) Maçtan önce maç listesine yazılacak, adı-soyadı ve forma numarasının doğru yazılmış olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan düzeltilmez.

12-) Turnuva öncesi verilen ve kesinleşmiş listeler harici kaçak oyuncu oynatan takımlar 3-0 hükmen yenik sayılırlar. Maçlardan önce veya sonra, organize heyeti yada rakip takımın isteği doğrultusunda kimlik kontrolü yapılabilir. Nüfus cüzdanı, ehliyet ve işyeri kimliği geçerlidir.

13-) Genel kart cezaları şöyledir; Bir maçta çift sarı karttan, kırmızı kart 1 maç ceza. Direk kırmızı kart gören oyuncunun cezasına ise organize heyeti karar verecektir, gerek gördüğü takdirde o oyuncuyu veya takımı turnuvadan ihraç edecektir. Sarı kartlar bir sonra ki maça tesir etmeyecektir. Ayrıca; 2.sarıdan kırmızı veya direk kırmızı kartlar da oyun gereği kartın görülmesi ve oyuncunun gördüğü karttan sonra ki olumlu tutumu ve centilmence bir davranış sergilemesinde ceza verilmeyebilir veya cezası kaldırılabilir.

14-) Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar organize heyetinin takdirindedir.

15-) Maç içinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, organizeye hakaret, rakip ile kavga etmek, saha kenarında yakışıksız tezahürat, sataşma ve her türlü centilmenlik dışı davranışlarda maçın bitmesine ya da yarıda kalmasına ve skora bakılmaksızın o takıma veya her iki takıma ya da oyuncularına çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. Kesin ihraç olan takımların tüm hakları yanar. Bu tür durum ve olaylarda organize heyeti toplanarak tarafsızca kararını verir, verdiği kararı uygular ve tüm takımlara ilan ederek duyurur.

16-) Bu statü toplam 16 madde olarak düzenlenmiş ve takımlara tebliğ edilmiştir.