ARENA CUP HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

Turnuva Afişi
Şartlar ve Kurallar

Maç Sonuçları
Puan Durumu
Fotoğraflar
 

   

ARENA CUP HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

ARENA CUP HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI
   
TARİH :
Ocak-Şubat 2012

KOMİTE ÜYELERİ :
Tertip Komitesi Başkanı: İbrahim KARABACAK
Disiplin Sorumlusu: Bülent DENLİ
Sağlık Sorumlusu: Mustafa YENİTERZİ
Saha Görevlisi: Eyyüp YENİTÜRK
Kayıt ve İletişim Sorumlusu: Olcay YILMAZ

Arena Cup Halı Saha Futbol Turnuvası; Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL
Konya Hif İl Temsilciliği tarafından, hif lisansları çıkartılıp, resmi olarak tertip edilmektedir.

KATILIM ŞARTLARI :

"ARENA CUP Halı Saha Futbol Turnuvası"na herkes katılabilir. 15 yaşından küçükler ve 55 yaşından büyükler turnuvaya katılamazlar. 18 yaşından küçük olanlar ise veli veya takım kaptanlarının izinleri gereklidir.

Katılacak takımlar turnuvanın yapılacağı Adese Halı Saha Spor Tesisleri'nden alacakları katılım formu veya A-4 kağıdına yazacakları; takım ismi, oyuncu adı soyadı, tc no, takım kaptanı iletişim bilgileri, sağlık raporları ve 150 TL. katılım payı ile birlikte müracaat edebilirler. (Tüm oyunculara HİF lisansı çıkacağından tc no şarttır.) Liste en az 7, en fazla 12 kişi ile sınırlıdır. Takımlar özel bir takım ismi ile müracat edeceklerdir. Bu özel isim temiz bir Türkçe yada yabancı kelime olabilir fakat siyasi bir mesaj içeren, laubali, küfürlü vb.takım isimleri konamaz. Uygun bulunmayan isimler değiştirtilir, aksi halde turnuvaya alınmaz. Kayıtlarımız sona ermiştir. Teşekkür ederiz.

Turnuvanın güvenli, huzurlu ve centilmence geçmesi için kayıtlara son durumu temsilcilik verir. Halı sahaya kayıt olan bir takım kesin kayıt olmuş sayılmaz. Bu gruba giren takımların önceki turnuvalarda ki olumsuzlukları, centilmenlik dışı davranışları veya katılım ücretinde ki pürüzleri ve sorumsuzlukları nedeniyle son kayıt kararını temsilcilik tayin eder.                              

Maçlar; Pazar günleri; Emir ve Adese halı saha da oynanacaktır. Takımlara maç günleri ve saatleri en geç 2-3 gün önceden kaptanlara veya ulaşılamazsa takım içinden bir oyuncuya telefonla veya mesajla bildirilir. Ayrıca web sitemizde de duyurulacaktır. Takımlar bildirilen bu saatten enaz yarım saat önce hazır olmaları gerekir. Yalnızca istisnai çok önemli mazeret; cenaze,kaza vb. halinde önceden haber verilen maçlar tehir edilir. Maç başlama saatini geçiren veya hiç gelmeyen takımlar 3-0 hükmen yenik sayılır.

OYUN KURALLARI :

Maçlara; krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir ve kendine ait forması olmayan takımlara maçtan önce numaralı yelek verilir.

Bir takım 1 kaleci, 6 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.

Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde ve geç gelmesinde hükmen yenik sayılır.

Halı sahaların konumu gereği taç ve ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması veya eliyle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir.

Bir maçta bir takımın toplam 3 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.

Faul, aut, entbol ve korner atışlarında baraj mesafesi kendi alanında 6 metre, rakip alanda 3 metredir.

Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.

Turnuvada sarı kart uygulaması sadece maç içinde geçerlidir. Sarı kartlar bir sonraki maça aktarılmayacak olup, sadece o maç içinde geçerli olacaktır. Kırmızı kart cezaları ise çift sarıdan veya oyun içinde ise 1 veya 2 maç ceza, centilmenlik dışı davranışlardan dolayı görülen kırmızı kart cezalarını hakem raporlarına göre komite verecektir.

Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve yelek-forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.

Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereçeği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir. Ayrıca bir maçı yöneten hakemin sakatlanması, yetersiz kalması veya kendinin maça devam etmek istememesi gibi hallerde organizasyon komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuralları direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar Konya Hif İl Temsilciliği'nin takdirindedir.