AKŞEHİR ALİ BABA UNLU MAMÜLLERİ HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

ŞAMPİYON
ÇELİKSPOR

İKİNCİ
AKŞEHİR MYO

ÜÇÜNCÜ
BEREKET YEM

EN CENTİLMEN TAKIM
TİPİ MAHALLESİ

GOL KRALI
HAŞİM/BEREKET YEM

 

   

AKŞEHİR ALİ BABA UNLU MAMÜLLERİ HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

AKŞEHİR ALİ BABA UNLU MAMÜLLERİ
HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI
   
TARİH : Kasım 2013
SAHA : Ceylanlar Halı Saha Spor Tesisleri (Akşehir)
ORGANİZASYON : Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Konya Hif İl Temsilciliği
TERTİP KOMİTESİ : Başkan : Anıl Yüce/Akşehir Hif İlçe Temsilcisi
Üyeler : Ali Çavdar/Ramazan Doğan/Satılmış Demir
Hakemler: Yalçın Dilber/Ali Kanyılmaz
AMAÇ : "AKŞEHİR ALİ BABA UNLU MAMÜLLERİ HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI" bu tür turnuva veya benzeri etkinliklerle ilçede; meslek grupları ve esnaf ile kaynaşma, arkadaşlık olgusu ve gençlerle sosyalleşme adına büyük faydalar getirdiği; dolayısıyla ilçede farklı bir spor ve futbol rüzgarı estirerek insanların olumlu memnuniyeti neticesinde gerçekleşmiştir.
 
TURNUVA RAPOR : Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi’nin “TFF HERKESiçinFUTBOL” projesi kapsamında KONYA İl Temsilciliğine bağlı olarak Akşehir İlçe Temsilcisi Anıl Yüce’nin organize ettiği ve Akşehir ilçemizde ilk kez düzenlenen “Ali Baba Unlu Mamülleri Halı Saha Futbol Turnuvası” 25 Kasım Pazartesi günü Ceylanlar Halı Saha Tesisleri'nde Saat 21:00’da Çelikspor ve Akşehir M.Y.O. arasında gerçekleşen final müsabakasıyla sona erdi. Maçın ardından gerçekleştirilen kupa töreni izleyiciler tarafından beğeni kazandı.

Turnuvada Çelikspor şampiyon olurken, Akşehir M.Y.O. ikinci,Bereket Yem üçüncü ve Çardakoğlu takımı dördüncü oldu. Turnuvanın en centilmen takımı Tipi Mahallesi seçilirken, attığı 18 gol ile Bereket Yem takım kaptanı Haşim Göktürk gol kralı oldu.

Centilmenlik plaketini bir önceki dönem Akşehir HİF ilçe temsilcisi Sefer İpek , gol kralı plaketini turnuva hakemi Yalçın Dilber, üçüncülük kupasını Akşehir Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü antrenörü ve turnuva komite yetkilisi Ali Çavdar, ikincilik kupasını beden eğitimi öğretmeni ve turnuva komite yetkilisi Ramazan Doğan ve şampiyonluk kupasını Ali Baba Unlu Mamülleri işletmecisi ve turnuva komite yetkilisi Satılmış Demir’in elinden aldılar. Şampiyon Takıma Bisan Öz Ticaret İşletmecisi Güngör Demiröz tarafından bisiklet hediye edildi.

Son dört takıma Selçuklu Grup Toptan Spor Malzemeleri firması tarafından %25’lik bir indirim çeki hediye edildi. Şampiyon takıma ise Serkan Gofret’den gofret ve kraker,Hel-San’dan helva,Tuzcu Telefon’dan internet indirimi ve Bisan Öz Ticaret tarafından bir adet Bisan marka bisiklet hediye edildi. Turnuva sonunda Gül Tatlı Dünyası tarafından hazırlanan pasta şampiyon olan Çelikspor oyuncuları tarafından kesilerek izleyicilere ikram edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu HERKESiçinFUTBOL Akşehir Hif İlçe Temsilciliği olarak; “Öncelikle bana bu görevi veren Konya HiF il temsilcimiz İbrahim Karabacak başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İlçemizde Herkes İçin Futbol projesi kapsamında ilk kez düzenlenen halı saha futbol turnuvasının hayata geçmesini sağlayan başta isim sponsorumuz Ali Baba Unlu Mamülleri olmak üzere, Ceylanlar Halı Saha Tesisleri işletmecisi Özgür Ceylan’a, yerel basınımız; Pervasız, İstasyon ve Akşehir Postası gazetelerine, Bisan Öz Ticaret, Cem Reklam ,Selçuklu Grup Toptan Spor Malzemeleri, Gürlek Tekno Center, Gül Tatlı Dünyası, Serkan Gofret, Hel-San, Özgür İnşaat, Tuzcu Telefon, St Reklam, Uysal Oto Aksesuar, Eray Müzik ve karşılaşmalar boyunca güvenliği sağlayan Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü polis memurlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Turnuva hakemimiz Yalçın Dilber, Ali Kanyılmaz’a, turnuva komitesinde bulunan Ramazan Doğan ve Ali Çavdar’a teşekkürü bir borç biliyorum.”dedi. Komite yetkilisi ve Beden eğitimi öğretmeni Ramazan Doğan açıklamasında; “Çok güzel bir organizasyon oldu. Bu tür organizasyonlara Akşehir’de destek verilmeli. Anıl kardeşimizi tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi. Komite Yetkilisi ve Akşehir Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü antrenörü Ali Çavdar; Spor alanında yapılacak her türlü organizasyonun destekçisiyiz. Anıl kardeşim çok güzel bir iş başardı. Elbette ki ilk organizasyonu olması dolayısıyla eksiklikler olmuştur fakat genel itibariyle güzel bir turnuva oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz.” dedi.
Anıl YÜCE/Akşehir HİF İlçe Temsilcisi Gsm: 0.542.5406189