AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI

  Turnuva Fikstürü >>>
  Maç Sonuçları >>>
  Genel Şartlar >>>
  Oyun Kuralları >>>
  Turnuva Afişi-1 >>>
  Turnuva Afişi-2 >>>


 


 


 


 

 

 

 

 


 

   

AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI

AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI
   
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI
 

TARİH : Haziran/Temmuz 2012
SAHA : Emir ve Selçuklu Halı Saha Spor Tesisleri
ORGANİZASYON : Ak Parti İl Başkanlığı, Sosyal İşler Birimi, Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Gelişim Direktörlüğü, Herkes İçin Futbol, Konya HİF İl Temsilciliği ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilmektedir. Turnuva statüsü federasyon tarafından hazırlanacak olup, tüm katılımcılara HİF Futbol lisansı
çıkartılacak ve maçlar resmi hakemler tarafından yöneltilecektir.

AMAÇ : Ak Parti Konya İl Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen, “Takımını Kur, Şampiyon Ol, Kupayı Kazan” sloganıyla, “Ak Parti Konya Futbol Turnuvası” her yaştan partilimizin sporu yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak, aynı zamanda, spor yapmayı çağdaş yaşamın bir gereği olarak algılayan, mutlu, kendine güvenen gençler yetiştirme hedefine ulaşmak üzere, teşkilatlarımıza motivasyon sağlamak ve tanışma-kaynaşma zemini oluşturmak amacıyla düzenlenmiştir.
TERTİP KOMİTESİ :
Edip Emre GÖRGÜLÜGİL - Ak Parti İl Gençlik Kolları Bşk.Yrd.
Mustafa VAROL - Ak Parti İl Başkan Yrd. - Sosyal İşler Birim Başkanı
İbrahim KARABACAK - Türkiye Futbol Federasyonu Konya Hif İl Temsilcisi

GÖREVLİLER :
Saha Görevlileri: Ak Parti İl Gençlik Kolları
Organizasyon Görevlisi: Mustafa YENİTERZİ
Hakemler: Yasin ŞAHİN, Mehmet ÖZDİL, Salih SOYDAN, Hakan ÇAM
Sağlık Görevlileri: Adem KOÇ, Sezgin ORMANKAYA, Özcan ÖNGELEN

 
FİNAL TÖRENİ :
 
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Şampiyon Kulu kupa takdim; Ak Parti Konya İl Başkan V.Bestami İnan
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI İkinci Karapınar kupa takdim; Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Üçüncü Seydişehir kupa takdim; Ak Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Ak Parti İl Başkanlığı'na spora katkı teşekkür plaketi; Konya Hif İl Tems. İbrahim Karabacak; Ak Parti Konya İl Başkan V.Bestami İnan
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI En centilmen oyuncular; Mustafa Yazlık, Abdullah Türkoğlu, M.Hakan Özer, İbrahim Gün, Harun Arslan ve Yunus Huğlu teşekkür plaketi;       Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Gol kralı Selim Alcı-Kulu; Ak Parti Konya İl Bşk.Yard. Mustafa Dündar
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Enaz gol yiyen kaleci Gökhan Karayazı-Kulu; Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Hakem; Mehmet Özdil teşekkür plaketi Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Konya Şube Başkanı Sebahattin Güler
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI Konya Hif İl Temsilcisi İbrahim Karabacak katkı plaketi; Ak Parti  Konya İl Başkan Yardımcısı, Sosyal İşler Birim Başkanı Mustafa Varol
 
AÇILIŞ :
Ak Parti Konya Futbol Turnuvası'nın açılışı 30.06.2012 Cumartesi günü Emir halı saha da gerçekleşti. Gençlik Kolları Başkan Vekili Emre Görgülügil'in açılış sunumunun ardından, Sosyal İşler Birim Başkanı Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Varol, turnuvanın amacı ve turnuva kuralları hakkında bilgi verdi. Protokol konuşmalarının ardından üç hafta sürecek futbol heyecanı, Ak Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli  ve Selçuklu Belediye Başkanı U.İbrahim Altay’ın başlama vuruşunu birlikte yapması ile başladı.
 
 
YARI FİNALİST TAKIMLAR :
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI
Seydişehir Kulu Cihanbeyli Karapınar
 
GENEL ŞARTLAR VE KATILIM KOŞULLARI :
1-) Takımlarda oynayacak oyuncular, il ve ilçe teşkilatlarımız ana kademe ve gençlik kollları asil ve yedek üyelerinden oluşacaktır. Teşkilatımız dışından oyuncu olmayacaktır.
2-) İlçelerimiz 1 takım ana kademeden ve 1 takım gençlik kollarından olmak üzere 2 takım ile katılacaklardır. 2 takım oluşturamayan ilçelerimiz ana kademe ve gençlik kollarından karma olarak en az 1 takım ile mücadele edecektir. Takımlarda İl veya İlçe teşkilatlarımızda parti üzerinde sigortalı çalışan personel de yer alabilir.
3-) Turnuva T.Futbol Federasyonu “Herkes İçin Futbol” kampanyası çerçevesinde gerçekleşecektir. Karşılaşmalar resmi hakem ile federasyonun nezaretinde yapılacaktır.
4-) Oyuncu olarak katılan herkese amatör futbol lisans kartı verilecektir. Maçlar eleme usuluyle yapılacak, turnuva sonunda şampiyon olan takıma özel kupa verilecektir. Kupa Törenine Ankara’dan misafirlerimiz davet edilecektir.
5-) Maçlar 2 adet Selçuklu ve Emir Halı Saha olmak üzere 3 ayrı Halı sahada, 3 hafta sonu Cumartesi ve Pazar Günleri yapılarak tamamlanacaktır.
İlk Maçlar : 30.06.2012 Cumartesi ve 01.07.2012 Pazar
İkinci Maçlar : 07.07.2012 Cumartesi ve 08.07.2012 Pazar
Son Maçlar : 14.07.2012 Cumartesi ve 15.07.2012 Pazar (Final Maçı ve Kupa Töreni)
6-) Takımlar, 1 Kaleci, 6 Oyuncu ve 3 yedek oyuncu olmak üzere 10 kişiden oluşacak ve her maça bu 10 kişi çıkacaktır. Fikstür daha sonra yazılı olarak bildirilecektir.
7-) Oyunculardan nüfus cüzdanı sureti ve aile hekiminden alacağı futbol oynayabilir sağlık raporu belgesi istenecektir.
 
OYUN KURALLARI :
Maçlar 25 dakikalık 2 devre şeklinde toplam 50 dakika süreli oynanacaktır.
Maçlarda sarı ve kırmızı kart uygulaması vardır.
Maçlara; krampon, kolye, yüzük, saat, künye vb. tehlikeli gereç ve aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon, kazak, gömlek gibi giysilerle oynanamaz, normal spor kıyafetleri, halı saha ayakkabısı veya lastik spor ayakkabısı ile oynanabilir.
Takımlar kendi formasıyla değil maçtan önce kendilerine verilecek numaralı ve iki renkli yelek ile maç yapacaktır.
Bir takım 1 kaleci, 6 oyuncu ile oyuna başlar ve 1 orta hakem yönetiminde maç oynanır. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir, oynanacak topun seçimini hakem yapar.
Maçına eksik oyuncu ile gelen takım enaz 1 kaleci, 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir, daha azı halinde, maça hiç gelmemesinde ve başlama saatine geç gelmesinde 3-0 hükmen yenik sayılır.
Halı sahalann konumu gereği taç ve ofsayt yoktur. Kalecilere geri pas kuralı geçerlidir. Kaleciye bilerek pas atılması ve kaleci topu elle tutması veya eliyle çelmesi, tokatlaması halinde ceza atışı gerektirir.
Bir maçta bir takımın toplam 3 oyuncu değiştirme hakkı olmakla beraber, çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içinde hakeme haber vermek kaydıyla oyuncu kaleye, kaleci oyuna, formalarını değiştirerek geçebilir.
Faul, aut, entbol ve korner atışlannda baraj mesafesi kendi alanında 6 metre, rakip alanda 3 metre dir.
Aut atışlannı kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılır.
Maçtan önce maç listelerine yazılacak; adı-soyadı ve forma numaralarının aynı oyuncuya ait olmasına dikkat edilecektir. Yanlış yazılması durumunda doğabilecek kart cezaları, atılan goller vb. sonradan bariz değilse düzeltilmez.
Maç içinde hakemin verdiği kararlar kural hatası hariç maç sonunda değişmez. Hakemin görmediği pozisyonlar saha dışında görüldüğünde hakeme iletilir fakat vereceği karara karışılmaz, takdir hakkı hakeme aittir.
Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık halinde günümüz futbol kuradan direk olarak ölçü sayılmaz, sadece bu kurallardan faydalanılır. Verilecek son karar tertip komitesinin takdirindedir.
 
AK PARTİ KONYA FUTBOL TURNUVASI'NDA ŞAMPİYON KULU İLÇE TEŞKİLATI OLDU